W dniach 24.10.2022 r. – 24.01.2023 r. doktorant Wojciech Biszczak odbył staż naukowy realizowany w ramach I edycji programu “Staż za Miedzą” na Wydziale Chemii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Katedrze Radiochemii i Chemii Środowiskowej. Opiekunem stażu był prof. dr hab. Patryk Oleszczuk.

męzczyzna w białym fartuchu stoi w pomieszczeniu laboratorium. W dłoni trzyma sitko, przesiewa subtancję na tackę.

Inauguracja inicjatywy „Staż za miedzą” odbyła się 28 października 2022 roku w Auditorium Maximum Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Okolicznościowe certyfikaty wręczali prof. dr hab. inż. Wojciech Franus, prof. dr hab. Wiesław I. Gruszecki, dr hab. Bartosz Sołowiej, prof. uczelni, prof. dr hab. n. med. Andrzej Stepulak.

grupa laureatów stażu za miedzą stoi w trzech rzędach i pozuje do zdjęcia. Wszyscy są ubrani elegancko, trzymają w dłoniach dyplomy.

mężczyzna siedzi i robi zdjęcie dyplomowi przy użyciu telefonu.

Badania współrealizowane przez doktoranta dotyczyły chityny owadziej  m. in. produkcji, modyfikacji i analizy biowęgla z tego związku organicznego. Inicjatywa Związku Uczelni Lubelskich w ramach projektu „Staż za miedzą” pozwoliła na nawiązanie współpracy z lokalną jednostką naukową, co w przyszłości może zaowocować stworzeniem bardzo wartościowych prac naukowych.

mężczyzna w białym fartuchu siedzy przy stole w laboratorium. W jednej dłoni trzyma pojemnik, w drugiej pipetę.