Medale reprezentacji ergometru wioślarskiego na AMP

24 marca 2023 r. kolejny sukces odniosła drużyna ergometru wioślarskiego kobiet Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie, która po zwycięstwie w Akademickich Mistrzostwach Województwa Lubelskiego, zdobyła kolejny – złoty medal w tegorocznych Akademickich Mistrzostwach Polski.

Akademickie Mistrzostwa Polski odbyły się w obiektach Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie. W zawodach wzięło udział 314 zawodników i 218 zawodniczek z 39 uczelni z całej Polski. Wioślarze tradycyjnie rywalizowali na dystansie 1000 m.

Na wyróżnienie zasługuje występ Doroty Moskowicz, studentki kierunku dietetyka, która wywalczyła brązowy medal w klasyfikacji generalnej kobiet. Jest to kolejny medal tej zawodniczki na AMP.

jedna z zawodniczek w trakcie zawodówReprezentantki naszej drużyny to: Dorota Moskowicz, Marcelina Regiec, Kamila Szczerbińska, Agata Ślachciak oraz dr hab. Iwona Szot. Trenerem sekcji jest dr Agnieszka Błaszczak.

druzyna pozująca na tle sali gimnastycznejReprezentacja kobiet ergometru wioślarskiego naszej uczelni, występując po raz kolejny na Akademickich Mistrzostwach Polski, zaprezentowała bardzo dobre przygotowanie do zawodów i wysoki poziom sportowy.

Gratulujemy wyników!

fot. dr Agnieszka Błaszczak, Kamil Rojek