Mecz “nauczyciele vs studenci” Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie

Zapraszamy studentów do zgłaszania swoich drużyn, a całą społeczność studencką do kibicowania! Tradycyjny już mecz pracowników UP w Lublinie ze studentami odbędzie się 21 marca 2024 w godzinach 10:00 – 12:00 w sali gimnastycznej Centrum Kultury Fizycznej i Sportu przy ulicy Głębokiej 31. Link do rejestracji znajdziecie w załączniku na końcu strony.

Ilość meczy zależna jest od ilości zgłoszonych drużyn. Najpierw drużyny studentów grają w formule “każdy z każdym”, by następnie zmierzyć się z drużyną pracowników Uniwersytetu.

Tradycje meczów piłki nożnej pomiędzy Nauczycielami i Studentami Uczelni sięgają lat 90-tych XX wieku, kiedy były one rozgrywane w ramach Feliniady na boisku trawiastym zlokalizowanym obok akademików Broadway i Manhattan na Felinie. Był to zazwyczaj „Dzień sportu” poświęcony różnym dyscyplinom, m.in. piłce nożnej, czy siatkowej. Mecze w takiej formule były rozgrywane do początku XXI wieku.

pracownicy UP w Lublinie w strojach sportowych na haliW 2009 roku – po kilku latach przerwy – wznowiono rozgrywki w formule futsalu (piłki halowej). Mecze były rozgrywane w ramach Feliniady w Centrum Kultury Fizycznej i Sportu o corocznie przekazywany Puchar Rektora Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie, który zwycięska drużyna miała w posiadaniu do kolejnego meczu. W pierwszym meczu w 2009 roku Puchar zdobyli Nauczyciele UP w Lublinie pokonując Studentów 5:4. W kolejnych latach Puchar przechodził „z rąk do rąk”, a wyniki meczów Nauczyciele vs. Studenci były następujące: 2010 rok (4:11), 2011 rok (6:5), 2012 rok (5:1), 2013 rok (2:6), 2014 rok (-), 2015 rok (4:2), 2016 rok (0:1) i 2017 rok (4:1). W 2017 roku rozegrano ostatni mecz o Puchar Rektora Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie, w związku z tym do chwili obecnej pozostaje on w rękach Nauczycieli, którzy w tych rozgrywkach wygrali więcej meczów.

W międzyczasie rozegrano również kilka meczów Nauczyciele vs. Studenci w ramach Charytatywnej Akcji Mikołajkowej organizowanej przez Radę Uczelnianą Samorządu Studenckiego UP w Lublinie na rzecz Domu Dziecka w Woli Gałęzowskiej. Wyniki meczów Nauczyciele vs. Studenci w ramach tego wydarzenia były następujące: 2015 rok (5:7), 2016 rok (?:?), 2017 rok (4:3), 2018 rok (3:6) i 2019 rok (1:3). W tym wydarzeniu częściej triumfowali Studenci.

mecz futsaluPo kilkuletniej przerwie spowodowanej m.in. pandemią COVID, w marcu 2023 roku Rada Uczelniana Samorządu Studenckiego UP w Lublinie oraz Akademicki Związek Sportowy Lublin zorganizowali turniej piłki halowej, w którym wzięli udział Nauczyciele oraz 2 drużyny Studentów UP w Lublinie. Po emocjonujących rozgrywkach pierwsze miejsce w turnieju zajęli Nauczyciele UP w Lublinie wygrywając obydwa mecze.

Jak pokazuje historia meczów między Nauczycielami a Studentami naszej Uczelni rywalizacja była bardzo zacięta, zawsze wspierana przez licznie dopingujących kibiców.

Ponadto Nauczyciele i Studenci UP w Lublinie kilka razy brali udział w Lubelskim Międzyuczelnianym Turnieju Piłki Nożnej organizowanym na boisku trawiastym przez Politechnikę Lubelską.

Obecnie w skład drużyny Nauczycieli wchodzą następujący zawodnicy: Mariusz Kulik (Katedra Łąkarstwa i Kształtowania Krajobrazu), Grzegorz Grzywaczewski (Katedra Zoologii i Ekologii Zwierząt), Piotr Stanek i Paweł Żółkiewski (Katedra Hodowli i Ochrony Zasobów Genetycznych Bydła), Arkadiusz Matwijczuk (Katedra Biofizyki), Marek Wawer (Centrum Kultury Fizycznej i Sportu), Adam Kamiński (Dział Technologii Multimedialnych), Sylwester Kawa (Dział Infrastruktury Technicznej), Piotr Mierzwa, Paweł Kwiatosz i Tomasz Świetlicki (Dział Administracyjno-Gospodarczy), Dariusz Mróz i Tomasz Burdzicki (Biuro Eksploatacji) oraz Daniel Zielonka (Biuro Inwestycji i Nadzoru Budowlanego).

Na przestrzeni lat w skład drużyny Nauczycieli wchodziło wielu pracowników, którzy obecnie wspierają pozostałych piłkarzy, m.in. Jacek Rechulicz (Katedra Hydrobiologii i Ochrony Ekosystemów), Dariusz Boguszewski (Centrum Kultury Fizycznej i Sportu), Artur Przywara (Katedra Eksploatacji Maszyn i Zarządzania Procesami Produkcyjnymi), Piotr Ścibisz (Katedra Podstaw Techniki), Piotr Orzełowski (Biuro Eksploatacji), Waldemar Teter (dawniej Katedra Hodowli i Ochrony Zasobów Genetycznych Bydła), Marcin Kolejko (dawniej Katedra Zoologii, Ekologii Zwierząt i Łowiectwa), czy Marek Tatarczak (Katedra Łąkarstwa i Kształtowania Krajobrazu).

Zapraszamy wszystkich chętnych pracowników Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie do aktywnego uczestnictwa w rozgrywkach. Mile widziani kibice!

Strona wydarzenia

Link do rejestracji w kodzie QR poniżej
Tekst: dr hab. Mariusz Kulik, prof. uczelni
fot. archiwum UP w Lublinie