Listopadowa seria szkoleń online

Zapraszamy na serię prezentacji internetowych Research. Smarter. i Web of Science i InCites w praktyce. Nowe webinaria: Skuteczniejsze podejmowanie decyzji dzięki danym Clarivate (WoS APIs i aktualizacje dla ESCI)

 

Zarejestruj się

 

Czwartek, 25 listopada 2021, godz. 11:00-11:45 CET

 

Indeks czasopism wschodzących Emerging Sources Citation Index – aktualizacja.

 

Zaprezentowany w 2015 r. indeks Emerging Sources Citation Index (ESCI) obejmuje obecnie ponad 7500 czasopism i ułatwia odkrywanie badań z zakresu nauk społecznych i humanistycznych, uzyskanie pełniejszego obrazu wyników badań naukowych i instytucjonalnych oraz rozszerzenie globalnego spojrzenia na badania naukowe. Dołącz do tej sesji, aby dowiedzieć się więcej o znaczeniu tego indeksu i jego zastosowaniu.

 

Poniedziałek, 29 listopada 2021, godz. 11:00-11:45 CET

 

Skuteczniejsze podejmowanie decyzji dzięki danym Clarivate: Web of Science APIs

Wprowadzenie do API i propozycje praktycznych metod rozpoczęcia korzystania z API

 

Środa, 24 listopada 2021, godz. 11:00-12:00 CET

 

Zastanawiasz się w jakim czasopiśmie opublikować swoją publikację? Który tytuł zapewni szeroki zasięg i wpływ Twoich badań? Poznaj wskazówki ułatwiające wyszukiwanie i porównanie czasopism, do których warto zgłosić publikacje.

 

Wtorek, 30 listopada 2021, godz. 11:00-12:00 CET

 

Poznaj i porównaj najbardziej wpływowych badawczy w swoich dyscyplinach.

 

Kim są najbardziej wpływowi badacze w danej dziedzinie? Na czym opiera się metodologia wyłaniająca tzw. Highly Cited Researchers? Jak sprawiedliwie i obiektywnie porównywać osiągniecia danych badaczy między sobą? Czy bycie wysoko cytowanym autorem koreluje z innymi nagrodami naukowymi np. nagrodą Nobla? Dołącz do naszej sesji, aby poznać odpowiedzi na te i inne pytania.