Legia Akademicka – spotkaj się z przedstawicielami Wojskowego Centrum Rekrutacji

26 października 2023 r. o godz. 9.30 w Sali Konferencyjnej Agro II (nr 14,15) Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie (ul. Akademicka 15) odbędzie się spotkanie informacyjne studentów z przedstawicielami Wojskowego Centrum Rekrutacji. Tematem spotkania będzie Szkolenie Wojskowe dla Studentów w ramach programu „Legia Akademicka”.

Legia Akademicka to ochotnicze szkolenie wojskowe studentów i absolwentów uczelni jednolitych studiów magisterskich, studiów pierwszego i drugiego stopnia realizowane
w uczelniach, jednostkach wojskowych, ośrodkach i centrach szkolenia Sił Zbrojnych RP.

Infografika z napisami: szkolenie w szkołach legii akademickiej realizowane jest w ramach ćwiczeń wojskowych; etap 1 – zostań szeregowym -  do 28 dni szkolenia zakończonego przysięgą wojskową i wydaniem książeczki wojskowe; etap 2  zostań podoficerem - zajęcia teoretyczne w uczelni i 21 dni ćwiczeń wojskowych, dodatkowo 15 dni szkolenia specjalistycznego; etap 3 – zostań oficerem - od 62 dni ćwiczeń w uczelni wojskowej i dodatkowo 15 dni szkolenia specjalistycznego; *szkolenie specjalistyczne dla zainteresowanych, którzy poddadzą się dodatkowej kwalifikacji

Program Legii Akademickiej realizowany jest w ramach szkolenia podstawowego (dobrowolna zasadnicza służba wojskowa) oraz dwóch modułów – podoficerskiego i oficerskiego.

Infografika z tekstem: Do 28 dni: Szkolenie podstawowe (dobrowolna zasadnicza służba wojskowa) – szeregowy; Centra Szkolenia, Ośrodki Szkolenia, Jednostki Wojskowe Kształcenie na PODOFICERA - część teoretyczna i praktyczna: Nie mniej niż 21 dni ćwiczeń wojskowych (egzamin na podoficera); Uczelnie, Centra Szkolenia, Ośrodki Szkolenia, Jednostki Wojskowe Kształcenie na OFICERA: Nie mniej niż 62 dni ćwiczeń wojskowych (egzamin na oficera); Uczelnie Wojskowe.  Student, który złożył przysięgę wojskową poza programem Legia Akademicka, może od razu przystąpić do modułu podoficerskiego.

Więcej informacji na temat Legii Akademickiej na stronie Wojska Polskiego