20 marca 2023 r. odbyła się III edycja Konkursu Wiedzy Rolniczej im. Tadeusza Skiby. Organizatorem Konkursu była Lubelska Izba Rolnicza, a współorganizatorem Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie. Honorowy patronat objęło Ministerstwo Edukacji i Nauki.

W wydarzeniu wzięli udział: Rektor Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie – prof. dr hab. Krzysztof Kowalczyk oraz Prorektor ds. studenckich i dydaktyki, dr hab. Urszula Kosior-Korzecka, prof. Uczelni.

Konkurs miał miejsce w Pałacu Czartoryskich w Puławach i wzięło w nim udział 12 szkół. Uczestnicy musieli odpowiedzieć na 15 pytań z zakresu nauk przyrodniczo-rolniczych. Troje najlepszych dostało dyplomy gwarantujące podjęcie studiów na kierunkach przyrodniczo-rolniczych w Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie oraz nagrody pieniężne od sponsorów wydarzenia.

Laureaci Konkursu Wiedzy Rolniczej im. Tadeusza Skiby:

1 miejsce – Paweł Woch – Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Okszowie;
2 miejsce – Mateusz Matyjasik – Zespół Szkół Zawodowych w Opolu Lubelskim im. Stanisława Konarskiego Technikum Ogrodnicze;
3 miejsce  – Jakub Łysko –  Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Niemcach;

Na zdjęciach laureaci i sponsorzy Konkursu
Zdjęcia: Katarzyna Krzaczkowska DRiP,  Tygodnik Rolniczy
tygodnik-rolniczy.pl z dn. 21.03.2023 r. relacja i zdjęcia
Zobacz