Kwietniowa oferta grantów i stypendiów zagranicznych!

Biuro Projektów Międzynarodowych zachęca do zapoznania się z kwietniową ofertą grantów i stypendiów zagranicznych dostępną na stronie EURAXESS. Ogłoszenia o aktualnych naborach dla doktorantów i pracowników naukowych publikowane są na początku każdego miesiąca.

W kwietniowej ofercie znajdą Państwo m.in. następujące propozycje:

• Visegrad Scholarship Program – program stypendialny dla studentów i naukowców na okres do czterech semestrów w Europie Środkowej i Wschodniej. Nabór wniosków do 15 kwietnia 2023

• NCN oraz JPI HDHL – zaproszenie do składania projektów badawczych dla partnerów z Austrii, Francji, Irlandii, Norwegii, Polski lub Rumunii w celu lepszego zrozumienia związku między żywnością a zdrowie. Nabór wniosków do 21 kwietnia 2023

• NCN oraz JPI Urban Europe BTC ENUTC – zaproszenie do składania projektów badawczych w dziedzinie rozwoju miast dla co najmniej dwóch partnerów z Belgii, Bułgarii, Łotwy, Holandii, Polski, Rumunii lub Szwecji. Nabór wniosków do 25 kwietnia 2023.

• National Scholarship Programme na Słowacji– program stypendialny dla studentów i doktorantów oraz nauczycieli i naukowców na okres 1-10 miesięcy. Nabór do 30 kwietnia 2023.

• NCN M-ERA.NET 3 Call 2023 – konkurs na międzynarodowe projekty badawcze w dziedzinie materiałoznawstwa i inżynierii materiałowej. Nabór do 16 maja 2023.

• ERC Advanced – grant dla uznanych naukowców dowolnej narodowości o znaczących osiągnięciach badawczych w ciągu ostatnich 10 lat w dowolnej dziedzinie badań. Nabór do 23 maja 2023.

• Fulbright Junior Research Award, USA – konkurs na 4-10 miesięczne projekty badawcze dla osób przygotowujących prace doktorskie. Nabór wniosków do 28 maja 2023.

• Fulbright STEM Impact Award, USA – 2-6 tygodniowy pobyt badawczy dla naukowców z dziedziny STEM z minimum doktoratem, zarządzających projektami badawczymi. Nabór wniosków do 26 maja 2023.

• Bekker NAWA – 3-24 miesięczne stypendia badawcze dla doktorantów, naukowców i nauczycieli akademickich we wszystkich dziedzinach. Nabór wniosków do 31 maja 2023.

Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą!