26 kwietnia 2022 r. w Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie odbyła się kolejna edycja cyklicznego wydarzenia “Krwiecień”. Akcja oddawania krwi została zorganizowana przez Radę Uczelnianą Samorządu Studenckiego wraz z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie.

zdjęcie przedstawia dziewczynę, która siedzi na fotelu i oddaje krew. Obok niej stoi pielęgniarka, która obsługuje urządzenie do pobierania krwi.

zdjęcie przedstawia rollupy RCKiK w Lublinie oraz RUSS UP w Lublinie

W sali konferencyjnej Agro II wszyscy chętni mogli zarejestrować się i, po pozytywnym przejściu badań lekarskich, oddać krew, a także dołączyć do grona osób zarejestrowanych jako dawcy szpiku.

dwójka osób rejestruje się jako dawcy krwi

Serdecznie dziękujemy Społeczności Akademickiej za liczny udział, a wszystkich tych, którzy nie zdążyli lub nie mogli wziąć udziału w wydarzeniu zapraszamy do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie.

chłopak siedzący na fotelu. Pielęgniarka zakłada wkłucie do pobierania krwi.

Fotorelacja na fanpage'u Rady Uczelnianej Samorządu Studenckiego UP w Lublinie
Fot. Michał Arciszewski / RUSS