5 maja 2023 r. o godzinie 17:30 z Placu Litewskiego ruszy korowód studencki, poprzedzający pierwsze od 3 lat Lubelskie Dni Kultury Studenckiej.

Tegoroczny korowód organizowany jest przez samorządy studenckie uczelni zrzeszonych w Związku Uczelni Lubelskich, w skład którego wchodzą: Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie, Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej, Politechnika Lubelska oraz Uniwersytet Medyczny w Lublinie.

Motywem przewodnim są lata 80. Indiana Jones, Whitney Houston, Jennifer Grey, Freddie Mercury czy Limahl, to tylko kilka z wielu możliwych inspiracji do stworzenia własnej, niepowtarzalnej “stylówki”.

Trasa przemarszu korowodu to: Plac Litewski -> Krakowskie Przedmieście -> Aleje Racławickie -> Sowińskiego -> Głęboka -> Nadbystrzcka -> Wapienna -> Tereny Zielone Politechniki Lubelskiej.

Zapraszamy do wspólnej zabawy!

Śledźcie media Rady Uczelnianej Samorządu Studenckiego UP w Lublinie