“Okrągły stół” – Konferencja EkoHub’a Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie

3 listopada 2023 r. EkoHub Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie zorganizował konferencję „Okrągły stół” dla przedstawicieli branży pszczelarskiej. Spotkanie było doskonałą okazją do wymiany wiedzy, doświadczeń oraz nawiązania cennych kontaktów z profesjonalistami z sektora pszczelarskiego.

panel dyskusyjny

Uczestnicy konferencji skupili się na problemach współczesnego pszczelarstwa wpływających na jakość produktów pszczelich, aktualnej sytuacji oraz analizie bieżących trendów i wyzwaniach na rynku miodu w Polsce i w Europie, przedstawieniu najnowszych przepisów i regulacji dotyczących produkcji i sprzedaży miodów w Polsce, przyszłych wymogach jakościowych dla miodów w UE, a także strategiach promocyjnych zwiększenia spożycia miodów i produktów pszczelich w Polsce.

panel dyskusyjnyW spotkaniu wzięli udział: przedstawiciele Zarządu Polskiego Związku Pszczelarskiego, Zespołu Konsultacyjnego ds. Pszczelarstwa przy Ministrze Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Stowarzyszenia Polskiej Izby Miodu, Stowarzyszenia Pszczelarzy Polskich „Polanka”, Polskiego Stowarzyszenia Hodowców Matek Pszczelich, Pszczelarstwa Ekologicznego, Śląskiego Związku Pszczelarskiego, Wojewódzkiego Związku Pszczelarskiego w Krakowie, Wojewódzkiego Związku Pszczelarskiego w Lublinie, Pszczelarstwa i Gospodarstwa Pasiecznego – Sądecki Bartnik oraz  Przedsiębiorstwa Pszczelarskiego Tomasz Łysoń. Przewodniczącą konferencji była prof. dr hab. Aneta Strachecka, która poprowadziła to wydarzenie razem z Maciejem Bartoniem, Dyrektorem ds. Strategii i Rozwoju Laboratorium GBA Polska; Członkiem Rady Programowej, Pełnomocnikiem Zarządu Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Przetwórców i Producentów Produktów Ekologicznych „Polska Ekologia”. Sekretarzem spotkania była dr Milena Jaremek z Katedry Ekofizjologii Bezkręgowców i Biologii Eksperymentalnej.

Zdjęcia: Milena Jaremek