Zainicjowana przez Związek Uczelni Lubelskich (UMCS, UM, PL, UP) i Wojewodę Lubelskiego Akcja „Przystanek szczepienie” została przedłużona.

Zachęcamy do skorzystania z możliwości zaszczepienia się przeciwko COVID-19 w czwartek i piątek (4-5.11.2021), w godzinach 9-16 w Centrum Symulacji Medycznej w Lublinie (ul. Chodźki 4).

Akcja “Przystanek szczepienie” skierowana jest do studentów wszystkich uczelni wyższych Lublina, nauczycieli akademickich i ich rodzin, pełnoletniej młodzieży szkolnej, mieszkańców Lublina oraz obcokrajowców przebywających w naszym mieście.

Zasady szczepień dla obcokrajowców
Zasady szczepień dla dzieci w wieku 12-15 lat
Zasady szczepień dla osób w wieku 16 i 17 lat
Zobacz

Od 2 listopada 2021 r. rozpoczną się szczepienia dawką przypominającą dla wszystkich osób, które ukończyły 18 rok życia i otrzymały pełny schemat szczepienia (dwie dawki) preparatami Comirnaty (Pfizer-BioNTech), Spikevax (Moderna) lub Vaxzevria (AstraZeneca) lub jedną dawką szczepionki COVID-19 Vaccine Janssen.

Przypominającą dawkę stosuje się we wskazanych grupach z zachowaniem odstępu co najmniej 6 miesięcy po ukończeniu pełnego schematu szczepienia przeciw COVID-19.

Zachęcamy do zapoznania się z pełną treścią komunikatu na stronie Ministerstwa Zdrowia:

Komunikat Ministra Zdrowia w sprawie szczepień przeciw COVID-19 dawką przypominającą oraz dawką dodatkową uzupełniającą schemat podstawowy
Zobacz

Osoby biorące udział w akcji otrzymają preparat firmy Pfizer-BioNTech lub Johnson&Johnson. Wszelkie formalności, tj. wypełnienie kwestionariusza osobowego oraz kwalifikacja do szczepienia – zostaną przeprowadzone na miejscu, w Centrum Symulacji Medycznej.

Organizatorzy: Związek Uczelni Lubelskich (UMCS, UP, PL, UM) i Wojewoda Lubelski, przy udziale Prezydenta Miasta Lublin, Zarządu Transportu Miejskiego, Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Lublinie oraz II Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej.