„Kierunki innowacji w opakowaniach kosmetycznych w świetle zrównoważonego rozwoju” – zapraszamy na kolejny bezpłatny webinar w ramach projektu ACTT4Cosmetics!

Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie oraz pozostali partnerzy projektu ACTT4Cosmetics zapraszają w piątek 28 czerwca o godzinie 17:00 na kolejną, bezpłatną sesję szkoleniową on-line dla przemysłu kosmetycznego. Temat webinaru – „Kierunki innowacji w opakowaniach kosmetycznych w świetle zrównoważonego rozwoju” – został zidentyfikowany jako jeden z priorytetowych dla branży kosmetycznej w Europie.

O czym będziemy rozmawiać?

• Znaczenie opakowań dla jakości, bezpieczeństwa, skuteczności i marketingu kosmetyków,
  • Główne pojęcia i terminologia związana ze „zrównoważonym opakowaniem”,
  • Trendy zrównoważonego rozwoju w zakresie opakowań związane z funkcjonalnością, designem i doświadczeniami konsumenckimi,
  • Ekoprojekt jako pierwszy krok w kierunku zrównoważonego rozwoju opakowań,
  • Możliwość zastosowania materiałów pochodzących z recyklingu w opakowaniach: korzyści i wyzwania,
  • Metody recyklingu w skrócie,
  • Skrobia termoplastyczna i biopolimery jako naturalne materiały na opakowania.

Zapisz się już dzisiaj: https://www.actt4cosmetics.eu/form-view/44

Zachęcamy również do zapoznania się z drugim biuletynem informacyjnym projektu ACTT4Cosmetics, poświęconym tematyce sztucznej inteligencji w przemyśle kosmetycznym. Biuletyn można bezpłatnie pobrać ze strony projektu.

Biuletyny ACTT4Cosmetics to niezbędne narzędzie, dzięki któremu będziesz na bieżąco informowany o najświeższych doniesieniach z branży kosmetycznej związanych z tematyką zielonej transformacji i transformacji cyfrowej. Biuletyn wydawany jest kwartalnie, a każde wydanie ma tematyczny charakter.

Więcej informacji o projekcie uzyskać można w Biurze Projektów Międzynarodowych Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie (adres mailowy do korespondencji ).

Sfinansowane ze środków UE. Wyrażone poglądy i opinie są jedynie opiniami autora lub autorów i niekoniecznie odzwierciedlają poglądy i opinie Unii Europejskiej lub EISMEA. Unia Europejska ani EISMEA nie ponoszą za nie odpowiedzialności.