JPI Oceans: konkurs Ecological aspects of deep-sea mining

Inicjatywa JPI Oceans we współpracy z agencjami finansującymi m.in. z Polski, Belgii, Niemiec, Holandii, Rumunii i Włoch oraz we współpracy z UN Decade of Ocean Science for Sustainable Development ma na celu osiągnięcie dobrego stanu środowiska europejskich mórz i oceanów działając na rzecz polityk niebieskiej gospodarki i niebieskiego wzrostu tzw. blue economy i blue growth poprzez wypracowanie systemowego podejścia w zakresie polityk i zarządzania wobec współczesnych wyzwań eksploatacji mórz i oceanów oraz wsparcie eksperymentalnych działań badawczych nad pojawiającą się kwestią zanieczyszczeń i skumulowanych skutków zaburzeń antropogenicznych w europejskich morzach i oceanach.

 

Zakres tematyczny Ecological aspects of deep-sea mining:

  • Ecosystem dynamics
  • Ecological impacts of polymetallic nodule mining
  • Ecological impacts of massive sulphide mining
  • Science-based support to governance

Szczegółowy opis zakresu tematycznego znajdą Państwo w dokumencie Call Text na stronie konkursu.

 

Zakończenie naboru wniosków wstępnych: 1 marca 2024 r.

Zakończenie naboru wniosków pełnych: 30 września 2024 r.

 

Na dofinansowanie udziału polskich podmiotów w projektach wyłonionych w ramach konkursu NCBR przeznaczyło budżet w wysokości 600 000 euro.

 

Zachęcamy do zapoznania się i skorzystania z Wyszukiwarki Partnerów „PartFinder”, która umożliwia kojarzenie ze sobą podmiotów z sektora nauki i przemysłu z całego Świata. Wyszukiwarka dostępna pod adresem: https://partfinder.ncbr.gov.pl/

 

W przypadku pytań prosimy o kontakt z Biurem Projektów Międzynarodowych ()