Rektor UP w Lublinie doktorem honoris causa Gruzińskiego Uniwersytetu Technicznego

11 października 2023r. Gruziński Uniwersytet Techniczny w Tbilisi przyznał rektorowi Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie prof. dr. hab. Krzysztofowi Kowalczykowi tytuł doktora honoris causa.

Honorowy doktorat został przyznany rektorowi UP w Lublinie przez rektora Gruzińskiego Uniwersytetu Technicznego Prof. Davida Gurgenidze m.in.: w uznaniu dotychczasowej owocnej współpracy pomiędzy naszymi uniwersytetami oraz wspieranie gruzińskich studentów na forum międzynarodowym.

uroczystość nadania tytułu honoris causa rektorowi UP w LublinieW trakcie tej uroczystości tytuł honoris causa nadano również prof. Nikolausowi Largierowi z Uniwersytetu Kalifornijskiego w Berkeley oraz prof. Theo Kobushowi z Uniwersytetu w Bonn.

uroczystość nadania tytułu honoris causa rektorowi UP w Lublinie„Każdy doktor honoris causa jest ambasadorem Gruzińskiego Uniwersytetu Technicznego w międzynarodowej przestrzeni akademickiej. Dziś w nasze szeregi dołączyli tak znakomici naukowcy jak Nikolaus Largier, Krzysztof Kowalczyk i Theo Kobusch. Życzę im sukcesów” – powiedział David Gurgenidze.

dyplom i medal honoris causaGruziński Uniwersytet Techniczny swoją tradycję wywodzi z 1922 roku, kiedy to powołano Wydział Politechniczny na Tbiliskim Uniwersytecie Państwowym. W 1990 roku rozpoczął działalność jako samodzielna jednostka szkolnictwa wyższego przyjmując obecną nazwę. W jego skład wchodzi 13 wydziałów (m.in. Wydział Technologii Chemicznej i Metalurgii, Wydział Nauk Przyrodniczych i Inżynierii Biosystemów czy Wydział Górnictwa i Geologii).

forumakademickie.pl z dn. 19.10.2023 r.