IV Piknik Rodzinny w Lublinie – relacja

Zakończyła się kolejna edycja Pikniku Rodzinnego na ternach zielonych Politechniki Lubelskiej. Frekwencja przekroczyła nasze oczekiwania, a atrakcje przygotowane przez naszych pracowników cieszyły się dużym zainteresowaniem.

Piknik Rodzinny zorganizowany przez Stowarzyszenie Granica Bezpieczny Wschód to doskonała okazja dla najmłodszych oraz ich rodziców na rozwijanie swojej wiedzy w różnych dziedzinach nauki, dobrze się przy tym bawiąc.

Przedstawiciele Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie (Wydziały: Medycyny Weterynaryjnej, Agrobioinżynierii, Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu wraz z Działem Rekrutacji i Promocji) przygotowali dla gości moc atrakcji:

– różnorodne, interakcyjne fantomy zwierząt, pozwalające na naukę resuscytacji, bandażowania czy szycia chirurgicznego
– samodzielne tworzenie własnego przekroju gleby (nasi goście stworzyli ponad półtora tysiąca zestawów)
– konkursy z nagrodami
– rozpoznawanie owadów pożytecznych w naszych ogrodach
– degustacja owoców, warzyw oraz ziół
– ekologiczna gra edukacyjna
– zabawa sensoryczna polegająca na zanurzaniu dłoni w słojach z różnymi nasionami

Współorganizatorami stoisk UP w Lublinie byli:
– dr hab. Barbara Futa, prof. uczelni
dr hab. Iwona Szot, prof. uczelni,
– dr inż. Monika Jaroszuk-Sierocińska,