W ostatnich latach swoisty renesans przeżywa muzyka myśliwska i sygnalistyka łowiecka. W myśl powiedzenia, że łowy bez muzyki to tylko polowanie, ten element szeroko rozumianej kultury łowieckiej stał się nieodzowną częścią wszelkich imprez i uroczystości zarówno łowieckich jak i świeckich. Co więcej, rokrocznie organizowanych jest co najmniej kilkanaście przeglądów i konkursów tego rodzaju muzyki.

Stąd też, niespełna 2 miesiące temu na Naszej Uczelni rozpoczął działalność Zespół Muzyki Myśliwskiej, który obecnie przyjął nazwę ORION. Pomimo, krótkiego stażu grupa, jak na razie 4 studentów zdecydowała się na występ a zarazem rywalizację na X Podkarpackim Konkursie Sygnalistów Myśliwskich „O statuetkę rysia bieszczadzkiego”, który odbył się w dniu 28 maja 2022 roku w Zespole Szkół Leśnych w Lesku. Rywalizacja odbywał się zarówno kategorii indywidualnej jak i zespołowej.

Pomimo braku wysokich wyników w klasyfikacji indywidualnej, na podkreślenie zasługuje fakt uplasowania się Naszych Studentów się na drugiej lokacie w rywalizacji zespołowej. Nasz nowopowstały zespół wywalczył II miejsce w klasie C, pokonując między innymi tak utytułowane i posiadające tradycje zespoły z Techników Leśnych w Biłgoraju i Lesku.

Opiekun Zespołu
dr hab. Marian Flis, prof. uczelni
Zakład Gospodarki Łowieckiej

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Galeria
Zobacz