Warsztaty, spotkania z pasjonatami natury, pokazy filmów i koncert muzyki filmowej, strefy aktywności oraz konkursy z nagrodami – to tylko niektóre z atrakcji, jakie czekają  na uczestników trzydniowego Festiwalu Przyrody w Lublinie.

W dniach 19-21 maja Fundacja dla Przyrody organizuje drugą edycję Festiwalu Przyrody, który odbędzie się w Parku Saskim w Lublinie. Zeszłoroczne wydarzenie cieszyło się sporym zainteresowaniem. W tym roku organizatorzy przygotowali jeszcze więcej atrakcji.
Festiwal ma na celu ukazanie przyrody z innej, często nieznanej perspektywy, ale również podniesienie świadomości na temat zagrożonych gatunków zwierząt i roślin.
Jak piszą organizatorzy: „Podczas trzydniowego wydarzenia przybliżymy Wam niesamowity świat zwierząt żyjących blisko nas, o których istnieniu możemy nie mieć nawet świadomości.”
Do atrakcji należą między innymi: spacer z przyrodnikiem nad Zalewem Zemborzyckim, koncerty różnych gatunków muzyki, warsztaty kręcenia filmu przyrodniczego, konkurs na film oraz zdjęcie przyrodnicze dla dzieci i młodzieży, wystawa „przyroda bliżej nas”, strefa aktywności dla dzieci oraz wiele ciekawych wykładów.

20 maja w Parku Saskim swoje stoisko będzie miał Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie. Członkowie Studenckiego Koła Naukowego Zoologów oraz Studenckiego Koła Ekologów z Katedry Zoologii i Ekologii Zwierząt zaprezentują ciekawe eksponaty oraz opowiedzą o pracy naukowej związanej ze światem zwierząt.

Kompletny program wydarzenia znaleźć można tutaj