W dniach 8-10 września br. w Kowalówce odbył się I etap 4. edycji projektu „Szkoła Młodego Naukowca Samorządowca”. Wyłoniona w ramach konkursu grupa doktorantów, wśród których znalazła się mgr inż. Karolina Różaniecka Przewodnicząca Samorządu Doktorantów Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie, wzięła udział w cyklu stacjonarnych szkoleń i warsztatów w ramach trzech ścieżek: niebieskiej, zielonej i żółtej.

uczestnicy I etapu 4. edycji projektu „Szkoła Młodego Naukowca Samorządowca” pozują do zdjęcia grupowego przed drewnianym hotelem "leśna chata"

Przeprowadzone szkolenia i warsztaty pozwoliły wyposażyć uczestników projektu w niezbędne kompetencje i umiejętności, które następnie będą przez nich wykorzystane podczas spotkań informacyjnych w jednostkach prowadzących szkolenie doktorantów, przewidzianych w kolejnym etapie projektu. Mamy nadzieję, że spotkania informacyjne w ośrodkach naukowych z doktorantami oraz osobami zainteresowanymi rekrutacją do Szkoły Doktorskiej będą pomocne w rozważnym zaplanowaniu swojej ścieżki do uzyskania stopnia naukowego doktora.

uczestnicy I etapu 4. edycji projektu „Szkoła Młodego Naukowca Samorządowca” pozują do zdjęcia grupowego w sali konferencyjnej

Projekt jest współfinansowany ze środków Ministerstwa Edukacji i Nauki w ramach zadania publicznego „Organizowanie i animowanie działań na rzecz środowiska akademickiego”.

Fot.  Kamil Pudełko