Halowe Zawody Regionalne i Towarzyskie w Skokach oraz “Felin Hobby Horse”

W dniach 28-29 października 2023 r. w Ośrodku Jeździeckim Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie odbyły się Halowe Zawody Regionalne i Towarzyskie w Skokach oraz zawody “Felin Hobby Horse”.

zawody konne w ośrodku jeździeckimW zawodach wzięło udział łącznie około 120 koni, przez dwa dni rozegrano 16 konkursów, w tym 5 towarzyskich o wysokości przeszkód od 50 do 120 cm. Komisja sędziowska oceniała zawodników w konkursach z trafieniem w normę czasu, dwufazowych i zwykłych. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe puchary oraz nagrody.

W sobotnich zawodach triumfowali:

• Klasa L: Filip Prażmo – klacz Juna
  • Klasa P: Agata Zaciera – wałach Calimero A
  • Klasa N: Robert Dubel – wałach Diablo

W niedzielnych konkursach najlepsze okazały się:

• Klasa L i P: Gracja Kruk – klacz Droma
  • Klasa N: Agata Zaciera – wałach Calimero A

Swoją kolejną odsłonę miały również zawody “Felin Hobby Horse”. Rozegrano w nich cztery konkursy, w tym konkurs potęgi skoku. Triumfował w nim Konrad Duk pokonując wysokość 120 cm. Dodatkowo rozegrano konkurs specjalny na najlepsze przebranie dla jeźdźca, w którym najlepsza okazała się Karolina Dylczyk.

uczestnicy Felin Hobby HorseZaangażowaniem i pracowitością wykazali się studenci hipologii i jeździectwa, którzy przez dwa dni trwania zawodów pomagali we wszystkich czynnościach organizacyjnych.

studenci biorący udział w wydarzeniu

Organizatorem wydarzenia z Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie była Katedra Hodowli i Użytkowania Koni (Wydział Nauk o Zwierzętach i Biogospodarki). Partnerem wydarzenia był Totalizator Sportowy Lotto.

Zdjęcia: Barbara Ścibior, Elżbieta Lendzion, Paulina Pater