1 i 2 kwietnia 2023 r. w Ośrodku Jeździeckim (budynek Areny Konnej) Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie odbyły się kolejne zmagania jeździeckie, tym razem w konkurencji ujeżdżenie. Głównym organizatorem i gospodarzem Wydarzenia była Katedra Hodowli i Użytkowania Koni.

Zawody rozegrano pod Patronatem Honorowym Marszałka Województwa Lubelskiego Jarosława Stawiarskiego oraz JM Rektora UP w Lublinie prof. dr hab. Krzysztofa Kowalczyka

Rywalizację zawodników oglądali m. in.: Rektor Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie prof. dr hab. Krzysztof Kowalczyk; Prorektor ds. Studenckich i Dydaktyki – dr hab. Urszula Kosior-Korzecka, prof. Uczelni; Prorektor ds. Nauki i Współpracy z Zagranicą – dr hab. Bartosz Sołowiej, prof. Uczelni; Prodziekan Wydziału Nauk o Zwierzętach i Biogospodarki – prof. dr hab. Bożena Kiczorowska; Zastępca Kanclerza – mgr inż. Bartłomiej Orzechowski oraz Członek Zarządu Województwa Lubelskiego Bartłomiej Bałaban – członek Rady Nadzorczej Totalizatora Sportowego Edward Sidoruk

W zawodach wzięło udział łącznie prawie 40 koni, przez dwa dni rozegrano 19 konkursów w klasach od L1 do CC4. Najważniejszym punktem Wydarzenia były Halowe Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w Ujeżdżeniu, w skład których weszły konkursy półfinałowe rozegrane w sobotę oraz niedzielne finały. Mistrzostwa miały bardzo uroczystą oprawę, zwycięzcy zostali udekorowani medalami, otrzymali pamiątkowe puchary oraz liczne nagrody.

Na podium Halowych Mistrzostw Województwa Lubelskiego stanęli:

w kategorii MISTRZOSTWA:
– Elżbieta Krawczyk na wałachu DEDAL – WKJ Lublin SJ Wierzchowscy
– Justyna Garbal na wałachu DON CORRIDO P – WKJ Lublin SJ Wierzchowscy
– Krzysztof Szalast na klaczy BOLONIA – WKJ Lublin SJ Wierzchowscy

w kategorii OPEN:
– Katarzyna Wójcicka na wałachu ASAD – WKJ Lublin SJ Cadence
– Wioletta Margoll na wałachu PAGON – WKJ Lublin SJ Wierzchowscy

Patronat medialny nad Wydarzeniem objęła TVP 3 Lublin, Radio Lublin oraz Dziennik Wschodni i magazyn Świat Koni. Wydarzenie odbyło się przy współorganizacji Lubelskiego Związku Jeździeckiego. Wśród partnerów i sponsorów Wydarzenia znalazło się Województwo Lubelskie „Lubelskie – smakuj życie”, Totalizator Sportowy o. w Lublinie, Sklep Jeździecki Cztery Podkowy, Sklep Jeździecki Azdar.

Serdecznie gratulujemy wszystkim zawodnikom!!!