25 i 26 marca 2023 r. w Ośrodku Jeździeckim (budynek ARENY KONNEJ) Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie odbyły się Halowe Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w Skokach oraz Halowe Zawody Regionalne i Towarzyskie w Skokach. Głównym organizatorem i gospodarzem Wydarzenia była Katedra Hodowli i Użytkowania Koni. Współorganizatorem był natomiast Lubelski Związek Jeździecki.

zdjęcia: Ewelina Tracz, Żaneta Tarnowska

W zawodach wzięło udział łącznie ponad 100 koni, przez dwa dni rozegrano 34 konkursy o wysokości przeszkód od 70 do 130 cm. Najważniejszym punktem Wydarzenia były Halowe Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w skokach, w skład których weszły konkursy półfinałowe rozegrane w sobotę oraz dwunawrotowe niedzielne finały. Mistrzostwa miały bardzo uroczystą oprawę, zwycięzcy zostali udekorowani medalami, otrzymali pamiątkowe puchary oraz liczne nagrody. Na podium Halowych Mistrzostw Województwa Lubelskiego w Skokach stanęli:

w kategorii „OPEN MAŁE”:
– I miejsce – Wiktoria Dobrowolska na klaczy Bara
– II miejsce – Natalia Pietraszek na klaczy Reduta
– III miejsce – Magdalena Więckiewicz na klaczy Kraina Lodu D

w kategorii „DZIECI NA KUCACH”:
– I miejsce – Maja Wasilewska na klaczy Kilbride Melody Maker
– II miejsce – Nikola Gładkowska na wałachu Rawel K

w kategorii „DZIECI NA KONIACH”
– I miejsce – Barbara Kierych na klaczy Nequima
– II miejsce – Jacek Góralczyk na wałachu Mefisto
– III miejsce – Zoja Zuzaniuk na wałachu Cuidam de Vrendt

w kategorii „OPEN DUŻE”
– I miejsce – Klaudia Pielacha na klaczy Artemida
– II miejsce – Karalina Shviadouskaya na wałachu Lanzarot
– III miejsce – Dominika Sobiesiak na klaczy Le One Summer

w kategorii „LADYS”
– I miejsce – Gabriela Sokół na klaczy Banschi
– II miejsce – Wiktoria Konopka na wałachu Mer
– III miejsce – Kaja Gawda na wałachu Nemiroff

w kategorii „MŁODZIEŻOWCY”
– I miejsce – Natalia Michałowska na klaczy Calla-L
– II miejsce – Kalina Borys na wałachu Olimpic Quest
– III miejsce – Emilia Tymczyszyn na ogierze Dniepr

w kategorii „SENIORZY”
– I miejsce – Dominika Strąk na wałachu Let Me Fly
– II miejsce – Magdalena Erd na klaczy September Hit
– III miejsce – Emilia Romanek na wałachu Gold Champion

Zawody rozegrano pod patronatem honorowym Marszałka Województwa Lubelskiego Jarosława Stawiarskiego oraz JM Rektora UP w Lublinie prof. dr hab. Krzysztofa Kowalczyka.

Podczas sobotnich konkursów zawodników dekorował i wręczał nagrody m.in. mgr inż. Bartłomiej Orzechowski – Zastępca Kanclerza. Drugiego dnia rywalizacji zawodników podziwiali i dekorowali m.in. Wicemarszałek Województwa Lubelskiego Zbigniew Wojciechowski, Członek Zarządu Województwa Lubelskiego Bartłomiej Bałaban, JM Rektor Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie prof. dr hab. Krzysztof Kowalczyk, członek Rady Nadzorczej Totalizatora Sportowego Edward Sidoruk, Prorektor ds. Studenckich i Dydaktyki – dr hab. Urszula Kosior-Korzecka, prof. uczelni, Prorektor ds. Nauki i Współpracy z Zagranicą – dr hab. Bartosz Sołowiej, prof. uczelni, Prorektor ds. Rozwoju Uczelni – dr hab. Adam Waśko, prof. uczelni, Dziekan Wydziału Nauk o Zwierzętach i Biogospodarki – prof. dr hab. Brygida Ślaska, Prodziekan Wydziału Nauk o Zwierzętach i Biogospodarki – prof. dr hab. Bożena Kiczorowska, Zastępca Kanclerza – mgr inż. Marek Mirosław Kierownik Działu Administracyjno-Gospodarczego – mgr Teresa Rusinek, Dyrektor Biura Lubelskiego Związku Hodowców Koni mgr inż. Jacek Kozik.

Patronat medialny nad Wydarzeniem objęła TVP Lublin, Radio Lublin oraz Dziennik Wschodni i magazyn Świat Koni. Wśród partnerów i sponsorów znalazło się Województwo Lubelskie „Lubelskie – smakuj życie”, Totalizator Sportowy o. w Lublinie, Lubelski Związek Hodowców Koni, Firma Soymax Żywienie i Profilaktyka, Sklep Jeździecki Cztery Podkowy, Sklep Jeździecki Azdar, Grupa Azoty Puławy.

Serdecznie gratulujemy wszystkim zawodnikom! Dziękujemy patronom, partnerom i sponsorom Wydarzenia oraz publiczności.