2 oraz 3 marca 2024 r. w Ośrodku Jeździeckim Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie odbyły się Halowe Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w Skokach oraz Halowe Zawody Regionalne i Towarzyskie w Skokach. W zawodach wzięło udział łącznie prawie 130 koni, przez dwa dni rozegrano 31 konkursów o wysokości przeszkód od 70 do 120 cm.

zawody: jeden z zawodników na koniu przygotowuje się do skoku, w tle inny zawodnik jest w trakcie skokuKomisja sędziowska oceniała zawodników w konkursach z trafieniem w normę czasu, dokładności, szybkości, dwunawrotowych, zwykłych i z oceną stylu jeźdźca. Najważniejszym punktem wydarzenia były Halowe Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w skokach, w skład których weszły konkursy półfinałowe rozegrane w sobotę oraz dwunawrotowe niedzielne finały. Mistrzostwa miały uroczystą oprawę, zwycięzcy zostali udekorowani medalami, otrzymali pamiątkowe puchary oraz liczne nagrody. Na podium Halowych Mistrzostw Województwa Lubelskiego stanęli:

Kategoria „OPEN”:

– I miejsce – Zuzanna Bachusz HIACENT  Wojciechowa Stajnia Hrubieszów
– II miejsce – Hanna Wysocka ROSA WKJ Lublin
– III miejsce – Zuzanna Abramek DEJZI WKJ Lublin

Kategoria „DZIECI NA KUCACH”:

– I miejsce – Amelia Dudek ANAPON RASHKA SJ Fidelius
– II miejsce  –   Agata Zaciera PASJONATA ALWARO SJ Felin UP Lublin
– III miejsce – Lena Marciniak LADY EWITA WKJ Lublin

Kategoria „DZIECI NA KONIACH”:

– I miejsce – Lena Dubil ELOMAH WKJ Lublin
– II miejsce  –  Maja Szewczyk BRAWURKA WKJ Lublin
– III miejsce – Aniela Kostrubiec ISMENA SOYMAX Lublin Team

Kategoria „LADIES”:

– I miejsce – Julia Poziomkowska ELECA LANSERO G SOYMAX Lublin Team
– II miejsce – Magdalena Wójcik ROBIN WKJ Lublin
– III miejsce –Alicja Bilska HUMMER WKJ Lublin

Kategoria „JUNIORZY”:

– I miejsce – Magdalena Erd SEPTEMBER HIT WKJ Lublin
– II miejsce – Kaja Gawda CASSIDERO SJ Piker
– III miejsce – Filip Prażmo JUNA SOYMAX Lublin Team

Kategoria „SENIORZY”:

– I miejsce – Dominika Strąk LET ME FLY SJ Strong Raiders
– II miejsce – Ewa Mirosław FARYS P SOYMAX Lublin Team
– III miejsce – Artur Kufel ELANO WKJ Lublin

Gratulujemy wszystkim zawodnikom!

zawodnik na koniu w trakcie skoku nad przeszkodąRywalizację zawodników oglądali m. in.: prorektor ds. rozwoju Uczelni – prof. dr hab. Adam Waśko; prorektor ds. nauki i współpracy z Zagranicą – prof. dr hab. Bartosz Sołowiej; dziekan Wydziału Nauk o Zwierzętach i Biogospodarki – prof. dr hab. Brygida Ślaska; prodziekan Wydziału Nauk o Zwierzętach i Biogospodarki – prof. dr hab. Andrzej Junkuszew; prodziekan Wydziału Nauk o Zwierzętach i Biogospodarki – prof. dr hab. Bożena Kiczorowska.

Władze uczelni wraz z uczestnikiemGłównym organizatorem i gospodarzem wydarzenia była Katedra Hodowli i Użytkowania Koni. Zawody rozegrano pod patronatem honorowym JM Rektora UP w Lublinie prof. dr hab. Krzysztofa Kowalczyka oraz Marszałka Województwa Lubelskiego Jarosława Stawiarskiego.

Patronat medialny nad Wydarzeniem objęli: TVP Lublin, Radio Lublin oraz Dziennik Wschodni. Wśród partnerów i sponsorów znalazł się Lubelski Związek Jeździecki, Simple Projekt, Sklep Jeździecki Cztery Podkowy, Sklep Jeździecki Azdar, Unicorn Grooming, Zamówienia Publiczne Michał Wiśniewski, Pigment Studio oraz Prawo i Konie.

tekst: dr hab. Izabela Wilk
fot. Paulina Pater, Szumiata Fotografia, Elissa Photography