„Grunt to pole do działania!” – relacja

Potencjalni przyszli pracodawcy, angażujące warsztaty, wykłady, rozmowa z coach’em. To tylko niektóre z atrakcji, które czekały na naszych gości. 12 grudnia 2023 roku w Centrum Innowacyjno-Wdrożeniowym Nowych Technik i Technologii Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie odbyło się wydarzenie „Grunt to pole do działania. Sprawdź, które studia dadzą Ci narzędzia do sukcesu”.  W wydarzeniu udział wzięło 20 firm oraz kilkanaście kół naukowych. Ich stoiska cieszyły się dużym zainteresowaniem.

studenci korzystający z mikroskopu
Uczniowie ze szkół średnich oraz studenci mieli okazję odwiedzić laboratoria oraz stoiska tematyczne.  Nasi goście otrzymali niepowtarzalną okazję, aby poznać przestrzeń, w której być może będą kształcić się w przyszłości, a także pracodawców mogących zaoferować im staże, praktyki i pracę.

stoisko studenckiego koła naukowegoUczniowie skorzystali z oferty warsztatowej mogąc w ten sposób bezpośrednio przekonać się, że nauka w profesjonalnym laboratorium czy pracowni to możliwość zdobycia konkretnych kompetencji i umiejętności. Dzięki współpracy Wydziałów (Agrobioinżynierii, Architektury Krajobrazu i Ogrodnictwa, Inżynierii Produkcji) z Działem Rekrutacji i Promocji młodzież mała okazję porozmawiać z nauczycielami oraz studentami i przekonać się, ze studia w UP w Lublinie to dobre perspektywy na przyszłość.

Ogromnym zainteresowaniem cieszyło się wystąpienie Doroty Filipiuk, psychologa, trenera efektywności osobistej i nowoczesnych technik nauki. Wykład „Dlaczego pomimo nauki nic nie umiesz? Jak uczyć się 2x szybciej i pamiętać kilka razy więcej” odbył się przy 100 % frekwencji.

Zorganizowana została strefa przedsiębiorcza, do której zaproszono firmy oraz instytucje. Uczestnicy wydarzenia mogli zapoznać się z ich działalnością i zapytać o możliwości przyszłego zatrudnienia, przekonując się jednocześnie, że realizując zarówno nowe jaki tradycyjne kierunki studiów, można znaleźć atrakcyjne miejsce pracy, a nauka i dodatkowe aktywności w toku studiów mogą doprowadzić ich do wymarzonej kariery.

Na wydarzeniu swoją ofertę zaprezentowali: 2. Lubelska Brygada Obrony Terytorialnej, Agronom, BayWa Agro Polska, Calfert, Chemirol, Esri Polska, Kraina Rumianku, Komenda Wojewódzka Policji w Lublinie, P.P.H.U. Ogrodnik, Lubelska Izba Rolnicza, Multivac, Urząd Miasta Lublin, P.P.H.U. Kisiel Agrotech, Procam Polska, Sumin, Spiżarnia, SM Spomlek, Wialan, Wojskowe Centrum Rekrutacji w Lublinie, Wojewódzki Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Lublinie.

Prorektor U.K-Korzecka oraz Dziekan K. Dzida wraz z jedną z firmDużą atrakcję dla uczestników spotkania stanowiła zewnętrzna strefa wystawiennicza, na której prezentowano nowoczesny sprzęt rolniczy oraz elektroniczny ciągnik UP w Lublinie.

Studenci naszego Uniwersytetu zadbali o atrakcyjność stoisk kół naukowych, ponadto Rada Uczelniana Samorządu Studenckiego przeprowadziła „konkurs pieczątkowy”, w którym można było wygrać gadżety z logo Uczelni.

wystawa sprzętu rolniczego (ciągnik)Na spotkaniu obecni byli także pracownicy Biura Mobilności Akademickiej, (Erasmus +) którzy odpowiadali na wszelkie pytania dotyczące możliwości wyjazdów zagranicznych oraz przedstawiciele Biura Karier, którzy przeprowadzili porady z doradztwa zawodowego, pomagając studentom w wyborze ścieżki przyszłej kariery zawodowej.

W trakcie wydarzenia, w punkcie informacyjno-rekrutacyjnym, Biuro Rekrutacji i Promocji Kształcenia udzielało informacji dotyczących zapytań rekrutacyjnych oraz dystrybuowało informator z ofertą edukacyjną.

Zdjęcia: Alicja Jaroszewska/ DRiP

Sponsorzy wydarzenia:

logo procam spomlek logo agrotech logo Sumin logo
Galeria zdjęć "Grunt to pole do działania"

Informacje w mediach:

dziennikwschodni.pl z dn. 12.12.2023 r.