Grudniowa oferta grantów i stypendiów zagranicznych!

Biuro Projektów Międzynarodowych zachęca do zapoznania się z grudniową ofertą grantów i stypendiów zagranicznych dostępną na stronie EURAXESS. Ogłoszenia o aktualnych naborach dla doktorantów i pracowników naukowych publikowane są na początku każdego miesiąca.

W grudniowej ofercie znajdą Państwo m.in. następujące propozycje:

• JSPS Postdoctoral Fellowship Program – pobyty badawcze (od 12 do 24 m-cy) w Japan Society for the Promotion of Science dla młodych naukowców
  • Scientific Exchange Grants – pobyty badawcze do 3 m-cy dla naukowców z obszaru nauk biologicznych w laboratoriach państw członkowskich EMBO (pełna lista tutaj)
  • BioLAB – roczny staż dla studentów i doktorantów w jednej z 4 w amerykańskich instytucji naukowych (nauki biologiczno-chemiczne, biofizyczne i medyczne)
  • Humboldt Research Fellowship – pobyt badawczy (od 6 do 24 m-cy) w Niemczech dla naukowców z różnych obszarów badawczych
  • Konkursy na dostęp do dużej infrastruktury badawczej (EMMA laboratories of the Joint Research Centre in Petten) w Holandii – MCL, SMPA, AMALIA
  • The Hopkinson Bar facility (HopLab) – konkurs na dostęp do ELSA laboratories of the Joint Research Centre in Ispra we Włoszech
  • USAL4Excellence – 30-miesięcznhy pobyt badawczy dla naukowców ze stopniem naukowym doktora (lub 4 letnim doświadczeniem badawczym) w University of Salamanca w Hiszpani dla naukowców z różnych obszarów badawczych  tylko do 16 grudnia!

Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą!