Gra o karierę – 2024

Od 11 do 15 marca 2024 r. odbyła się kolejna, siódma już edycja wydarzenia pod tytułem „Gra o Karierę – 2024”. To ogólnopolski projekt pod patronatem Komisji ds. Akademickich Biur Karier przy KRASP. Inicjatywa łączy Akademickie Biura Karier, a zarazem promuje działania biur karier wśród studentów.ulotka z napisem Biuro Karier będące częścią Działu Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie, jak co roku, włączyło się w ten projekt. Wydarzenie było okazją do podkreślenia roli rozwoju osobistego studentów i absolwentów Uniwersytetu. Celem było również wskazanie narzędzi do odkrywania swoich talentów, mocnych stron oraz dopasowania ich do oczekiwań pracodawców.

kobieta w czarnej sukience oraz okularach prowadzi warsztaty dla studentówOdbyło się pięć dni rozwojowych w postaci warsztatów, paneli z pracodawcami, konsultacji oraz szkoleń, w których łącznie wzięło udział 74 studentów. Uczestnicy mieli okazję do nawiązania kontaktu z przedstawicielami firm związanych z kierunkami studiów Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie.

studenci podczas jednego z warsztatówW Uniwersytecie gościliśmy firmę Agram S.A. Specjaliści kilku działów opowiedzieli o historii firmy, jej strukturze, produkcji i możliwościach zdobycia doświadczenia zawodowego.

Spotkanie było okazją do przedstawienia informacji o branży, zasadach rekrutacji, doświadczeniu zawodowym, kwalifikacjach i kompetencjach niezbędnych do pracy w danej branży oraz możliwościach rozwoju w firmie Agram S.A., która od 2017 roku jest częścią belgijskiej firmy Crop’s. Współpracuje z dużymi firmami i posiada zakłady produkcyjne w Belgii, Portugalii, Hiszpanii, Serbii, Maroku, Kostaryce oraz Polsce.

studenci podczas warsztatówStudia to między innymi czas rozwoju osobistego i kreowania ścieżki zawodowej. Zdobycie doświadczenia w tym czasie jest cennym źródłem wiedzy i wskazówką do znalezienia swego miejsca na rynku pracy. Okazją do tego były warsztaty przeprowadzone przez Państwową Inspekcję Pracy w Lublinie, w ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej pt.: „Legitna praca”.

Na spotkaniu omawiane były między innymi tematy:

• Upowszechnianie wiedzy o przepisach prawa pracy dot. zatrudniania.
  • Kształtowanie świadomości zagrożeń zawodowych występujących w środowisku pracy.
  • Informowanie o możliwościach skorzystania z pomocy merytorycznej udzielanej przez Państwową Inspekcję Pracy przy eliminowaniu nieprawidłowości w zatrudnieniu.
  • Tworzenie kultury bezpieczeństwa wśród młodych pracowników, poprzez kreowanie postaw i wartości związanych z eliminowaniem ryzyka zawodowego.

Warsztaty cieszyły się dużym zainteresowaniem. W związku z tym Biuro Karier zaprasza na kolejne spotkania z Państwową Inspekcją Pracy w Lublinie. Więcej informacji na stronie Biura Karier – TUTAJ

jeden z warsztatówZałożeniem organizatorów było podkreślenie sposobów odkrywania talentów oraz rozwoju zawodowego. Okazją do tego był warsztat „Aktywuj swój potencjał” z wykorzystaniem gry „ABOUT ME & INSIDE ME” przeprowadzonej przez doradczynię zawodową, psycholog – Edytę Dyrkę – Koordynatorkę Filii Fundacja Aktywizacja Oddział w Łodzi, filia w Lublinie oraz doradczynię zawodową, prawniczkę – Monikę Pulińską-Sztorc – Fundacja Aktywizacja. Gra pozwoliła uczestnikom zainspirować się zawodowo oraz nawiązać nowe ciekawe kontakty. Na warsztacie zgodnie z misją Fundacji Aktywizacja były poruszane kwestie dotyczące podejmowania pracy przez osoby z różnymi niepełnosprawnościami.

W kolejnych dniach wydarzenia doradczynie zawodowe Biura Karier przeprowadziły następujące warsztaty:

„Włącz się do gry” – informacje o ofertach pracy, praktyk, wolontariatu i studiów podyplomowych – przekazanie idei kształcenia ustawicznego. Prowadzącą warsztaty była mgr inż. Dorota Piekutowska – doradczyni zawodowa.

“Poznaj siebie – zaplanuj swoją karierę”- doradztwo zawodowe połączone z profilowym badaniem kompetencji prowadzone było przez doradczynię zawodową – mgr Magdaleną Bohuniuk.

Zarówno spotkania z pracodawcami, jak i warsztaty cieszyły się ogromnym zainteresowaniem ze strony studentów. Zapraszamy za rok!

fot. Damian Bartnik /DRiP, Magdalena Bohuniuk /Biuro Karier