FOODITY – nowy projekt Horyzontu Europa dla sektora żywności i żywienia

Finansowany w ramach Horyzontu Europa projekt FOODITY ogłosił pierwsze otwarte zaproszenie do składania wniosków o wartości 1 mln euro dla innowatorów opracowujących rozwiązania oparte na danych w sektorach żywności i żywienia. Poszukiwane są pomysły i projekty, których celem jest przejście w kierunku zrównoważonych systemów żywnościowych, a jednocześnie wzmacniają suwerenność danych obywateli.

FOODITY poszukuje organizacji z doświadczeniem zarówno w zakresie innowacji technicznych, jak i społecznych, a także wiedzy na temat zaangażowania obywateli w celu opracowania projektów pilotażowych. Mogą to być: małe lub średnie przedsiębiorstwa (MŚP) i startupy, podmioty działające na rzecz innowacji społecznych (SIA), organizacje badawcze i technologiczne (RTO) oraz uniwersytety, organizacje szkoleniowe.

Konkurs obejmuje:

• Dotacje FOODITY: do 187,5 tys. euro (bez udziału własnego);
  • Bezpłatny dostęp do najnowocześniejszej infrastruktury danych;
  • Mentoring i kontakty.

Zamknięcie naboru: 8 listopada 2023

Zainteresowanych zachęcamy do udziału w webinarium 18 października 2023. Wymagana rejestracja.

Więcej informacji dot. projektu na stronie FOODITY.