ERC Starting Grant 2024 oraz ERC Synergy Grant 2024 – otwarto konkursy na pionierskie badania!

Europejska Rada ds. Badań Naukowych (ERC) opublikowała Program Pracy (Work Programme) dla konkursów z identyfikatorem 2024 oraz otworzyła nabór wniosków w ramach dwóch konkursów: ERC Starting Grant i ERC Synergy Grant. Wnioski można składać do 24 października i 8 listopada 2023.

 

ERC Starting Grant jest przeznaczony dla naukowców będących od 2 do 7 lat po doktoracie. O grant mogą ubiegać się naukowcy, którzy obronili swój pierwszy doktorat między 1 stycznia 2017 a 31 grudnia 2021 r. Maksymalna kwota dofinansowania dla projektu wynosi 1,5 mln euro (po spełnieniu pewnych warunków – do 2,5 mln euro) dla projektów trwających do 5 lat. Konkurs na Starting Grant będzie otwarty do 24 października br. do godz. 17:00 (CET). Planowane jest sfinansowanie ok. 387 grantów.

 

ERC Synergy Grant to grant dla zespołów składających się z od 2 do 4 naukowców wraz z ich grupami badawczymi, którzy planują realizację interdyscyplinarnego projektu. Maksymalny okres realizacji to 6 lat z budżetem do 10 mln euro (po spełnieniu pewnych warunków – do 14 mln euro). W konkursie na Synergy Grant wnioski można składać do 8 listopada br. do godz. 17:00 (CET). Planowane jest sfinansowanie ok. 39 grantów.

 

ERC zapewnia atrakcyjne, 100% finansowanie pionierskich, przełomowych badań we wszystkich dziedzinach nauki. Tematykę projektu określają sami wnioskodawcy. Wysoko cenione będą projekty interdyscyplinarne, o dużym stopniu ryzyka naukowego, prowadzące do ważnych odkryć i przełomowych wyników. Jedynym kryterium oceny projektu jest doskonałość naukowa.

 

Dokumenty konkursowe (w tym Poradnik dla wnioskodawców) są dostępne na stronie konkursu. Wnioski składa się jedynie drogą elektroniczną, poprzez portal Funding & tender opportunities.

 

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w szkoleniu online „Granty ERC: Nowości w nadchodzących konkursach”, które odbędzie się 19 lipca 2023 r. Wymagana jest uprzednia rejestracja.

 

Zachęcamy również do skorzystania z ERC Mentoring Initiative

 

W przypadku pytań prosimy także o kontakt z Biurem Projektów Międzynarodowych ().