Konkurs EIT Manufacturing – nabór 2023

Biuro Projektów Międzynarodowych zaprasza do zapoznania się z ogłoszeniem o naborze konkursu EIT Manufacturing. Udział mogą wziąć organizacje, które chcą zmienić europejską produkcję osiągając najważniejsze cele obecnych i przyszłych pokoleń w obszarze zrównoważonej produkcji.

Projekty można składać w trzech obszarach: innowacji, edukacji lub tworzenia biznesu:

Tematy projektów innowacyjnych:

• Inteligentne technologie dla produkcji ekologicznej i o obiegu zamkniętym,
  • Roboty współpracujące i rozwiązania do elastycznej produkcji,
  • Automatyzacja dla fabryk skoncentrowanych na człowieku.

Tematy projektów edukacyjnych:

• Innowacyjność i przedsiębiorczość w branży produkcji (uczenie się oparte na umiejętnościach): Kompletny program nauczania cyfrowego wspierający rozwój kompetencji w zakresie przekształcania innowacji w produkty i usługi w sektorze produkcyjnym;
  • Produkcja cyrkularna (uczenie się oparte na umiejętnościach): Gra dydaktyczna, mająca na celu do tworzenie świadomości i rozwijanie podstawowych umiejętności w zakresie gospodarki o obiegu zamkniętym oraz zrównoważonego rozwoju w produkcji;
  • Umiejętności obejmujące tematykę EIT Manufacturing (uczenie się oparte na umiejętnościach): Podnoszenie kwalifikacji i przekwalifikowanie personelu sektora produkcji poprzez wspieranie rozwoju niezbędnych umiejętności technicznych;
  • Letnia Szkoła dla programów EIT Manufacturing Master School i roczny program szkoły doktoranckiej 2023 (pionierskie podróże edukacyjne): innowacyjne moduły wartości dodanej dla programów EIT.

Tematy projektów tworzenia biznesu – projekty pilotażowe

Propozycje dotyczące tworzenia biznesu mają na celu pilotaż programu akceleracyjnego dla startupów produkcyjnych poprzez koordynację pięciu wstępnie wybranych wirtualnych działań inkubacyjnych w celu zbudowania najsilniejszego wirtualnego inkubatora Przemysłu 4.0.

Termin przesyłania wniosków mija 10 listopada 2022 o godz. 19.00.

Więcej informacji o projekcie tutaj

Osoby zainteresowane wnioskowaniem w konkursie prosimy o kontakt z Biurem Projektów Międzynarodowych ().