EBSCO – szkolenie online

Szanowni Państwo,

zapraszamy na szkolenie z zasobów EBSCO dostępnych dla naszej społeczności akademickiej. Zasoby EBSCO to miliony artykułów i e-książek naukowych na wyciągnięcie ręki.

Szkolenie odbędzie się w dniu 5 marca 2024 w godz. 12.30-14.00

Link do rejestracji

Podczas szkolenia online przybliżone zostaną zasoby dostępnych baz, w szczególności CAB Abstracts with Full Text oraz Academic Research Source, które zawierają wartościowe aktualne artykuły i e-książki z zakresu nauk przyrodniczych, biologii, zoologii, nauk ścisłych i wielu innych dziedzin. Zaprezentowane zostaną najbardziej efektywne sposoby wyszukiwania przy wykorzystaniu dwóch narzędzi: klasycznej platformy EBSCOhost oraz wyszukiwarki naukowej EBSCO Discovery Service. Omówione zostaną różnice, wady i zalety obydwu narzędzi.

Podczas około 90 minutowego spotkania pokazane będzie, jak:

– otrzymać łatwy dostęp do e-zasobów biblioteki
– tworzyć podstawowe i zaawansowane strategie wyszukiwawcze
– pobierać artykuły i e-książki
– wyszukiwać wartościowe pełnotekstowe materiały niedostępne powszechnie w internecie
– kopiować bibliografię
– tworzyć i wykorzystywać osobiste konto MyEBSCO

Aby dołączyć do spotkania Zoom nie ma potrzeby instalowania aplikacji. Można to zrobić również z przeglądarki. Aby dołączyć do spotkania należy kliknąć link, który zostanie przesłany w potwierdzeniu rejestracji. Następnie pojawi się okno przeglądarki z pytaniem, czy otworzyć aplikację Zoom (jeśli posiadamy ją zainstalowaną), czy dołączyć z przeglądarki. W potwierdzeniu rejestracji znajdziemy też numer ID spotkania oraz hasło. Dane te można wykorzystać, aby dołączyć do spotkania bezpośrednio z aplikacji, klikając ikonę Join i wpisując numer ID danego spotkania.