19 października 2022 r. w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr.3 im. Armii Krajowej w Zamościu odbył się Dzień Kariery Zawodowej.

Wydarzenie ma charakter cykliczny i jest doskonałą okazją do poznania lokalnego rynku pracy oraz oferty kształcenia. W jego organizację włączyli się nauczyciele, szkolni doradcy zawodowi oraz lokalne firmy. Uczniowie mieli okazję zapoznać się z ciekawymi prezentacjami oraz prelekcjami wystawców, pomyśleć o swojej ścieżce edukacyjnej oraz zaplanować karierę zawodową.

Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie reprezentowała dr Joanna Gmitrowicz-Iwan z Instytutu Gleboznawstwa, Inżynierii i Kształtowania Środowiska oraz Monika ZającIlona Stańczak z Działu Rekrutacji i Promocji.

Podczas wydarzenia zaprezentowano ofertę kształcenia Uczelni (ze szczególnym uwzględnieniem Wydziału Agrobioinżynierii), możliwości rozwoju ponadprogramowego, a także sposoby rekrutacji.

Na stoisku wystawienniczym można było zapytać o szczegóły dotyczące kierunków studiów oraz otrzymać informator z ofertą edukacyjną.

fot. Ilona Stańczak / DRiP