Hotele dla Pszczół – wspólna akcja Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie i Fabryki Cukierków “Pszczółka”.

Od kilku lat Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie i Fabryka Cukierków “Pszczółka” prowadzą wspólnie akcję ratowania dzikich pszczół. W ramach współpracy Uczelni z Radiem Lublin i TVP3 LUBLIN na terenie obydwu rozgłośni powstają hotele dla dzikich pszczół. Dr hab. Aneta Strachecka, prof. Uczelni z Katedry Ekofizjologii Bezkręgowców i Biologii Eksperymentalnej podkreśla, że wspólna inicjatywa obu instytucji ma wzmocnić  świadomość proekologiczną społeczeństwa, w sytuacji gdy populacja zapylaczy tak drastycznie maleje. Kolejne hotele powstały w Chełmie, Zamościu i Krasnymstawie.

Na terenie Lubelszczyzny planowanych jest 10 hoteli dla tych owadów.

zdjęcie: TVP3 LUBLIN
radio.lublin.pl z dn. 17 kwietnia 2023 r.
Zobacz
lublin.tvp.pl, Program" Poranek Między Wisłą i Bugiem" z dn. 20.04.2023 r. (czas od 04:38)
pasieka24.pl
Zobacz