Dostęp testowy do CAB Abstracts with Full Text i Veterinary Source

W ostatnich dniach został uruchomiony dostęp testowy do baz CAB Abstracts with Full Text i Veterinary Source. Potrwa on do 28 czerwca 2022 r.

 

Baza CAB Abstracts with Full Text jest tworzona we współpracy z ekspertami z CABI. Zawiera światową literaturę z zakresu nauk przyrodniczych: od rolnictwa, nauk weterynaryjnych, środowiska, po żywienie, ekonomię stosowaną czy rekreację/turystykę. Obecnie baza daje dostęp do 1,238 aktywnych czasopism pełnotekstowych.

 

Zachęcamy do odwiedzenia strony CAB Abstracts with Full Text

 

Z kolei baza Veterinary Source oferuje pełnotekstowe czasopisma naukowe i magazyny poświęcone zagadnieniom opieki zdrowotnej zwierząt. Jest to więc doskonałe źródło informacji naukowej dla lekarzy weterynarii oraz asystentów weterynaryjnych, a także studentów tych kierunków. Baza oferuje dostęp do badań o zapobieganiu, kontroli, diagnozowaniu i leczeniu urazów oraz chorób u zwierząt. Można w niej znaleźć informacje związane z opieką zdrowotną nad zwierzętami m.in. z zakresu patologii, parazytologii, anatomii, fizjologii, diagnostyki.

 

Zapraszamy na stronę bazy Veterinary Source

 

Bazy są dostępne na platformie EBSCOhost oraz w wyszukiwarce EDS. Mogą z nich korzystać użytkownicy w ramach sieci IP instytucji oraz zdalnie po zalogowaniu do sieci uczelnianej z komputerów domowych i urządzeń mobilnych.

 

Zachęcamy do korzystania!