8 grudnia 2022 r. zapraszamy na warsztaty i wykłady popularnonaukowe pt. „Dobre perspektywy na przyszłość”!

Przygotowaliśmy zajęcia nawiązujące do przedmiotów wybieranych na maturze (matematyka, chemia, fizyka, geografia, biologia)  – ta uniwersytecka powtórka z pewnością pomoże w lepszym przygotowaniu się do egzaminu dojrzałości.

Odbędzie się również Otwarta Lekcja pt. „Roślina jakiej nie znacie”, podczas której pracownicy Wydziału Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu w ciekawy sposób zaprezentują różne aspekty roślin, z pewnością przyda się to podczas nauki biologii lub chemii.

Uczniów zapraszamy również na stoiska jednostek uniwersyteckich i organizacji studenckich, gdzie pracownicy oraz starsi koledzy zaprezentują swoją ofertę. Dzięki aktywności w czasie studiów wzrasta atrakcyjność na rynku pracy.

Będzie dyżurował dla Was również psycholog oraz doradca zawodowy: warto porozmawiać ze specjalistami na nurtujące zagadnienia. Dla chętnych zorganizujemy spacer po Uniwersytecie (miasteczko studenckie).

Program warsztatów przedmiotowych:

• Biologia: 13.30-14.45 (30 os) Biologia komórki – podróż do wnętrza rośliny. Zajęcia m.in. na mikroskopach
  • Geografia: 11.00 – 12.30 (30 os) Środowisko przyrodnicze Polski. Przegląd polskich gleb. Zajęcia w laboratorium.
  • Fizyka: 10.00 – 10.45 (15 os), 11.00 – 11.45 (15 os) Elementy fizyki atomowej i jądrowej. Promieniotwórczość.  Zajęcia w laboratorium.
  • Matematyka: 10.00 – 10.45 (30 os)Kombinatoryka na poziomie rozszerzonym.
  • Chemia: 12.15 – 13.00 (15 os), 13.00 – 13.45 (15 os) Chemia organiczna. Zajęcia w laboratorium.

Wielka lekcja „Roślina jakiej nie znacie”

Agro II ul. Akademicka 15, sala konferencyjna

9.00 – 9.15  Dziekan Wydziału Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu dr hab. Katarzyna Dzida prof. uczelni  „Wydział Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu – studia z przyszłością”

9.15 – 9.30  dr hab. Zbigniew Jarosz „Krzem – niedoceniany bohater”

9.30. – 9.45 dr hab. Paweł Szot „Znaczenie roślin ozdobnych w życiu człowieka”

9.45.- 10.00 Projekt studentów II roku Ogrodnictwa „Jabłko kontra chipsy, jak zwiększyć szanse owoców w starciu z fastfood’ami ”

10.00. – 10.15 Konkurs z cennymi nagrodami

10.15. – 10.30 dr hab. Barbara Marcinek  „Rośliny cebulowe wokół nas”

10.30 – 10.45 dr Karolina Pitura Permakultura- ogrodnictwo, filozofia, czy moda?”

10.45 – Rozstrzygnięcie konkursu

Warsztaty „Roślina jakiej nie znacie” :

(ul. Głęboka 28, sala 113, I piętro; rezerwacja miejsc tel. 81 445 68 40)

• 11.15 – 11.45 dr hab. Magdalena Kapłan prof. uczelni „Zmysł węchu narzędziem pracy winiarza’ – warsztaty z rozpoznawania zapachów”
  • 11.45 – 12.15 dr hab. Wojciech Durlak „Biologiczne aspekty stanu zdrowotności drzew i sposoby ich badania”
  • 12.15 – 12.45 dr Tomasz Lipa „Jabłko jabłku nierówne”

Stoiska: mini-targi studenckich możliwości w godzinach 10-13, hol AGRO II

• Biuro Rekrutacji i Promocji Kształcenia – oferta edukacyjna
  • Biuro ds. osób z niepełnosprawnościami

Posiadasz orzeczenie o niepełnosprawności – nie wiesz na jakie wsparcie ze strony Uczelni możesz liczyć?? Zapraszamy, spotkaj się z Nami na stoisku😊 Odpowiemy na wszystkie Twoje pytania. Dowiesz się jak skorzystać pomocy asystenta, porad psychologicznych, zajęć aktywizacyjnych, lektoratów z języków obcych oraz jak wypożyczyć sprzęt techniczny.

• Biuro Wymiany Międzynarodowej – program Erasmus, studia i praktyki zagranicą
  • Dział Nauki – projekty dla studentów (warsztaty, zajęcia)
  • Dział Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego – doradztwo zawodowe, praktyki, dalsze możliwości kształcenia, od godz. 11.30 dyżur doradcy zawodowego.
  • Rada Uczelniana Samorządu Studenckiego
  • Zespół Pieśni i Tańca Jawor

W sprawie zapisów zapraszamy grupy zorganizowane ze szkół do kontaktu z Biurem Rekrutacji i Promocji Kształcenia: tel. 81 445 65 39, w przypadku zajęć warsztatowych i laboratoryjnych obowiązuje kolejność zgłoszeń. Pierwszeństwo zgłoszeń dla szkół współpracujących.