DAAD RISE Worldwide 2024 – zaproś niemieckiego studenta na staż

Światowy program RISE oferuje staże badawcze dla niemieckich studentów studiów licencjackich w dziedzinie nauk przyrodniczych, inżynierii i informatyki. Instytuty badawcze z całego świata mogą uczestniczyć w programie i składać oferty. Wystarczy jeśli jako profesor, postdoc lub doktorant zgłosisz chęć zostania gospodarzem stażu dla niemieckiego studenta studiów licencjackich. Staż może trwać od 6 tygodni do 3 miesięcy w lecie 2024r.

Naukowcy zajmujący się nauką i inżynierią, stając się gospodarzem stażu, odnoszą korzyści zarówno zawodowo, jak i osobiście. Otrzymują pomoc w swoich projektach badawczych, jak również poszerzają swoją wiedzę na temat niemieckiej kultury, krajobrazu badawczego i systemu szkolnictwa wyższego.
Doktoranci są szczególnie zachęcani do udziału ponieważ mogą oni odnieść korzyści, ucząc się, jak być mentorem dla młodszych studentów. RISE na całym świecie oferuje doskonałą możliwość nawiązania partnerstwa akademickiego z uniwersytetami w Niemczech lub zintensyfikowania już istniejących sieci transatlantyckich.

Najbliższa runda aplikacyjna dla organizatorów staży rozpoczyna się 15 sierpnia 2023 roku. Termin upływa 30 września 2023 roku.

Szczegóły dot. programu znajdują się TUTAJ.

W 2024 r. staże mogą odbywać się również wirtualnie! Szczegóły we wskazówkach dot. wirtualnych staży.

W przypadku pytań prosimy o kontakt z Biurem Projektów Międzynarodowych ()