15 grudnia 2022 r. odbyły się bożonarodzeniowe warsztaty dla studentów zagranicznych. Uczestnicy mieli możliwość ręcznego wykonania tradycyjnych ozdób, dekorowania pierników czy wspólnego dzielenia się świątecznymi zwyczajami w różnych częściach świata. Wszystkiemu towarzyszyło słuchanie kolęd i smakowanie tradycyjnych świątecznych dań.

W spotkaniu udział wzięła Prorektor ds. Studenckich i Dydaktyki, dr. hab. Urszula Kosior – Korzecka, prof. Uczelni oraz Prodziekan Wydziału Medycyny Weterynaryjnej, prof. dr hab. Marta Kankofer.

Warsztaty cieszyły się zainteresowaniem studentów (kierunku weterynaria w języku angielskim oraz przebywających w naszym Uniwersytecie na programie Erasmus +) a także doktorantów. W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele AZS, Rady Uczelnianej Samorządu Studenckiego (RUSS) oraz Zespołu Pieśni i Tańca „Jawor”.

Warsztatom towarzyszyła świąteczna atmosfera a wspólne strojenie choinki było najbardziej radosnym i integracyjnym elementem programu.

Spotkanie zorganizowali pracownicy z Działu Rekrutacji i Promocji oraz Biuro Mobilności Akademickiej.

Zapraszamy do obejrzenia relacji:

Tekst: DRiP
Zdjęcia: Alicja Jaroszewska