Otwarcie wystawy: „Pierzaki, czyli co drzewiej z pierzem czyniono”

 

 

5 grudnia 2016 r. w holu Biblioteki Głównej Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie otwarto wystawę pod tytułem „Pierzaki, czyli co drzewiej z pierzem czyniono”. Wydarzenie to zapoczątkowało współpracę pomiędzy Muzeum Wsi Lubelskiej w Lublinie, Wydziałem Biologii, Nauk o Zwierzętach i Biogospodarki oraz Biblioteką Główną.

 

 

 

 

W otwarciu uczestniczyła kustosz Krystyna Figiel z gronem współpracowników z Muzeum oraz pracownicy BG UP w Lublinie. Wydział BNoZiB reprezentowały prodziekan: prof. dr hab. Bożena Nowakowicz-Dębek i prof. dr hab. Brygida Ślaska, a także dr hab. Magdalena Gryzińska i dr Justyna Batkowska z gronem studentów.

 

Na wystawie zaprezentowano fotografie autorstwa Krzysztofa Wasilczyka, dokumentujące przebieg widowiska pod tytułem „Pierzaki”, które odbyło się w Muzeum Wsi Lubelskiej 20 listopada 2016 r. Miłym akcentem towarzyszącym otwarciu wystawy był występ kapeli Zespołu Pieśni i Tańca Jawor oraz degustacja lubelskich cebularzy, przygotowanych osobiście przez pracownice Muzeum Wsi Lubelskiej.

 

 

 

 

 

 

Zapraszamy do odwiedzenia wystawy!

 

 

[tekst: W. Kowalska, M. Gorczyńska, zdjęcia: W. Kowalska ]