Rośliny lecznicze w aranżacji krajobrazu

Opis: Wykład połączony z prezentacją multimedialną poświęcony aranżacji krajobrazu z wykorzystaniem roślin leczniczych. Uczestnicy wykładu dowiedzą się jak w architekturze krajobrazu możemy aranżować rośliny lecznicze przy uwzględnieniu formy dostosowanej do wielkości ogrodu, stanowiska, wybranego stylu ogrodu. Wszystkie te elementy składać się będą na to, jaką formę obierze tworzony ogród ziołowy. Słuchacze poznają oryginalne formy zakładania ogrodów ziołowych m.in. obsadzenie stołu drewnianego czy krzeseł. W trakcie wykładu zostaną zatem zaprezentowane możliwości zastosowania roślin leczniczych na balkonie, tarasie, a także w ogrodzie.

Liczba osób:  bez ograniczeń

Lokalizacja: Uczelnia / możliwy wyjazd do szkoły

Czas trwania: 45-60 min
Forma: wykład, prezentacja multimedialna

Uwagi: Możliwość przeprowadzenia warsztatów na terenie Centrum Edukacji Zielarskiej „Tymiankowy Smak Fajsławic” w połączeniu ze zwiedzaniem Centrum oraz zrealizowaniem dodatkowych warsztatów praktycznych o wcześniej ustalonej tematyce. Koszt dojazdu do Centrum na koszt słuchaczy.