Dzień Kariery 2016 „Predyspozycje + kwalifikacje = sukces w karierze”

Pod hasłem „Predyspozycje + kwalifikacje = sukces w karierze”  Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie wraz z Miejskim Urzędem  Pracy w Lublinie zorganizował 26 października 2016 r. Dzień Kariery.  W godzinach 9.30- 14.00 w Centrum Kongresowym oraz  Collegium Agronomicum  II odbyły się warsztaty oraz targi ofert pracy, praktyk i staży.


 

[FOTOREPORTAŻ]

Honorowy Patronat nad Dniem Kariery 2016 objęła Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbieta Rafalska oraz Prezydent Miasta Lublin Krzysztof Żuk.

Zebranych gości w imieniu JM Rektora powitała prorektor ds. studenckich i dydaktyki, profesor Halina Buczkowska. Założenia Dnia Kariery przedstawiła Dyrektor MUP Lublin, Katarzyna Kępa.

Myślą przewodnią tegorocznego przedsięwzięcia była  aktywizacja i motywacja do rozwoju zawodowego młodych ludzi stojących na progu kariery zawodowej, w szczególności studentów i absolwentów wyższych uczelni,  wskazanie możliwości podnoszenia kwalifikacji pod kątem posiadanych predyspozycji i ich znaczenia w osiąganiu sukcesu w karierze zawodowej. W trakcie Dnia Kariery 2016 zaprezentowało się 40 wystawców: pracodawcy, instytucje rynku pracy, fundacje oraz inne  organizacje działające na terenie Lubelszczyzny. Swoje stoisko z ofertą edukacyjną miała również nasza Uczelnia.

 

Jednocześnie blisko 300 studentów i 56 uczniów  z zaprzyjaźnionych szkół wzięło udział w  warsztatach tematycznych potwierdzonych zaświadczeniem. Celem szkoleń był rozwój osobisty i zawodowy młodzieży pod kątem zagadnień związanych z pozyskaniem  umiejętności profesjonalnego sporządzania dokumentów aplikacyjnych,  analizy „za” i „przeciw”  prowadzenia własnego biznesu, czy kreatywności. Ponadto uczestnicy, warsztatów zdobyli wiedzę z zakresu nowoczesnych metod i trendów w rekrutacji  i selekcji pracowników oraz eksponowania swoich kompetencji w rozmowie z pracodawcą. Warsztaty cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, a wszystkie miejsca zostały zajęte.

 

 

 

Odwiedzający Dzień Kariery mieli również okazję skorzystać ze strefy chillout. Studentki ze SKN Dietetyków oferowali w niej możliwość prostych badań np. glukozy czy pomiaru ciśnienia, jak również udzielali porad żywieniowych. Natomiast studenci z SKN Ogrodników, sekcja zielarska, zadbali o ciekawy wystrój strefy. Każdy chętny mógł również poczęstować się jabłuszkiem lub gruszką z uczelnianych sadów w dzielnicy Felin.

Z ramienia Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie Dzień Kariery koordynowało Biuro Praktyk i Karier Studenckich.

 

 

 

[BPU]