Lubelski Festiwal Nauki. Prawie 26 tysięcy zarejestrowanych

 

 

 

Prawie 26 tysięcy osób zapisało się na wydarzenia organizowane w ramach Lubelskiego Festiwalu Nauki. Na najpopularniejsze projekty miejsca zostały wyczerpane już w czerwcu. Na chętnych wciąż czeka kilkaset wykładów i ćwiczeń.

Na razie na wydarzenia organizowane w ramach Lubelskiego Festiwalu Nauki zapisało się już 25818 tysięcy osób. Na najpopularniejsze projekty miejsca zostały wyczerpane już w czerwcu.

– Nierzadko są to projekty powtarzane corocznie, które zdążyły już wyrobić sobie “markę” wśród nauczycieli. Szkoły zgłaszają zwykle całe klasy, stąd miejsca szybko się wyczerpują – wyjaśnia Agnieszka Wasilak z Uniwersytetu Przyrodniczego. Wolne miejsca szybko zapełniły się m.in. na zajęcia pt. ,,(Nie)zwykła woda. Magia czy nauka?” organizowane przez Instytut Agrofizyki PAN. Chętnych nie brakowało też na wydarzenia ,,Żywność ekologiczna – zdrowie czy moda” czy ,,Pszczele tajemnice”, które przygotowuje Uniwersytet Przyrodniczy. Miejsc nie ma też już na projekt Uniwersytetu Medycznego pt. ,,Krew jako źródło ciekawych informacji”.

[ wiecej informacji na stronach Gazety Wyborczej Lublin ]