Przedłużony termin nadsyłania prac na konkurs “Inspiracja w trzech wymiarach”

Zapraszamy dzieci i młodzież do wzięcia udziału w konkursie „Inspiracja w trzech wymiarach”, organizowanym w ramach XIII Lubelskiego Festiwalu Nauki. Nadsyłanie zgłoszeń na konkurs przedłużono do 15 września!

Celem konkursu jest popularyzacja nauki po przez poszerzanie wiedzy w zakresie technologii druku przestrzennego (3D), a mogą w nim wziąć udział uczniowie  szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, rywalizujący w dwóch kategoriach wiekowych:

•    Szkoła podstawowa (do 13 lat);
•    Szkoły gimnazjalne i ponadgimnazjalne (od 13 lat).

Zadanie konkursowe obejmuje zaprojektowanie – na specjalnie przygotowanym przez Organizatorów szablonie  – gadżetu związanego z hasłem XIII Lubelskiego Festiwalu Nauki: „Nauka źródłem inspiracji”.

Najlepsze prace zostaną wydrukowane w technologii 3D i nagrodzone podczas Lubelskiego Pikniku Naukowego – 18 września 2016 r. Laureaci otrzymają swój model 3D na własność. Przewidziano również nagrody – upominki.

Więcej informacji oraz formularze konkursowe na stronie LFN