Strefa chill-out na tarasie Biblioteki Głównej i projekt pt. „Zainspiruj się ptakami”

 

Kandydaci na studia, studenci i wszyscy odwiedzający Bibliotekę Główną Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie mogą korzystać ze specjalnej strefy chill-out na tarasie Biblioteki. Strefa powstała w ramach szerszego projektu tematycznie związanego z przyrodą pt. „Zainspiruj się ptakami”.

 

 

 
 
Korzystający ze strefy chill-out na tarasie mogą brać udział w specjalnie przygotowanych aktywnościach, takich jak: słuchanie dźwięków ptasich odgłosów, tworzenie własnych ptaków przy wykorzystaniu sztuki składania papieru origami, antystresowe kolorowanie ptasich obrazków (tzw. kolorowanki dla dorosłych), gry w planszówki (szeroki wybór) i szachy. Mogą również uzyskać informacje o zdobywającym coraz większą popularność birdwatchingu.
 
W dalszej części projektu szereg atrakcji przygotowano w Informatorium (I p. Biblioteki). Można tam sprawdzić się w interaktywnym quizie rozpoznawania gatunków ptaków za pomocą ich charakterystycznych odgłosów przy użyciu tablicy multimedialnej, poznać ciekawostki z życia ptaków zestawione w formie multimedialnej prezentacji czy obejrzeć interesującą ekspozycję ptaków ze zbiorów Katedry Zoologii, Ekologii Zwierząt i Łowiectwa.
 
Czeka również wystawa dawnej literatury ze zbiorów Biblioteki Głównej  o tematyce ornitologicznej (p. I), wystawa współczesnych atlasów (Czytelnia), prezentacja multimedialna przedstawiająca zbiory Biblioteki Narodowej, udostępnione w sieci na portalu POLONA (monitory w budynku biblioteki – parter, Informatorium, Czytelnia). 
 
Szczególnie zachęcamy do obejrzenia wystawy pieczołowicie wykonanych rycin ptaków autorstwa Łukasza Bednarza magistranta Katedry Zoologii, Ekologii Zwierząt i Łowiectwa. 
 
 
Szczególną atrakcję zaplanowano na Dzień Dziecka. W tym dniu odbędzie się gra biblioteczna – w grupach  2-4 osobowych będzie można brać udział w poszukiwaniach tajemniczych ptaków na terenie Biblioteki. Dostępne będą dwa terminy:  godz. 10.00 i 12.00. (zbiórka: parter w budynku biblioteki). Zapisy trwają do 27 maja br. telefonicznie:  81 445-62-27 lub przez formularz zgłoszeniowy znajdujący się na stronie www Biblioteki Głównej. 
 
 
Poszczególne propozycje będą dostępne do końca czerwca, za wyjątkiem strefy chill-out, która będzie czynna do końca prowadzonej  rekrutacji na studia. 
 
 
[P. Studzińska-Jaksim, BPU]