Lubelskie Dni Kultury Studenckiej Juwenalia-Feliniada-KULturalia 2016

Lubelskie Dni Kultury Studenckiej Juwenalia-Feliniada-KULturalia 2016 rozpoczęte 4 maja br. uroczystym przekazaniem kluczy do bram miasta przez prezydenta Lublina Krzysztofa Żuka  wkraczają w kolejną fazę.

 

 

 

 

Mamy za sobą już barwny korowód studencki ulicami miasta z motywem przewodnim "Welcome to the Jungle" nawiązującym do przeboju Guns N’ Roses. Tłumy barwnie przebranych żaków przemaszerowało na tereny zielone przy ul. Wapiennej, gdzie Samorządy Studenckie Politechniki Lubelskiej, Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie i Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego wraz z przedstawicielami władz uczelni oficjalnie otworzyli  akademickie święto.

 

 

 

 

Za nami również 5 dni fantastycznych koncertów plenerowych, pełnych energii. Każdy dzień koncertów miał inny styl muzyczny, taka różnorodność pozwoliła na dobrą zabawę wszystkim studentom.

 

Dziękujemy wszystkim studentom i partnerom zaangażowanym w organizacje Juwenaliów-Feliniady-KULturaliów 2016, ponieważ bez tego wspólnego i ogromnego wysiłku, impreza tych rozmiarów nie miałaby się szansy odbyć.

 

 

 

 

Przed nami już 16 maja Kulturaliowy Kabareton odbywający się w lubelskim CSK. Zachęcamy do wzięcia udziału, wystąpi duet z Kabaretu Moralnego Niepokoju i Kabaret Młodych Panów
 

 

[tekst: M. Szymczuk – przewodniczący RUSS, zdjęcia: RUSS]