II edycja Festiwalu Rzeźb Małych (Bardzo)

 

 

7 maja 2016 r. na terenie Starego Miasta w Lublinie odbyła się II edycja Festiwalu Rzeźb Małych (Bardzo), organizowana przez pracowników Katedry Projektowania i Konserwacji Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie.

 

 

I miejsce

 

Prace – małe figury (wysokość do 10 cm) inspirowane bohaterami filmowymi zostały zaprezentowane w powiązaniu ze staromiejskim detalem architektonicznym tj. w różnych szczelinach, pęknięciach, rurach spustowych etc. na trasie przemarszu jury (Brama Krakowska – Jezuicka – Brama Trynitarska – Gruella – Rynek – Grodzka – Plac Po Farze – Brama Grodzka – Most do Zamku). Festiwalowi towarzyszył Zespół Pieśni i Tańca „Jawor” Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie.

 

Jury na trasie przemarszu

Na trasie przemarszu wystawiono 46 rzeźb. Jury pod kierunkiem  prof. dr hab. Sławomira Marca oraz  prof. dr hab. Marzeny Błażewicz-Woźniak w składzie: Piotr Majewski, Małgorzata Stępnik, Jolanta Żuk-Orysiak, Grażyna Lutosławska, Tomasz Zawadzki, Robert Kuśmirowski przyznało Grand Prix Hannie Rzażewskiej za postać wilka z Czerwonego Kapturka. Drugie miejsce otrzymał  Dawid Soszyński za brata Zdrówko, a trzecie  Justyna Turlewicz za Romeo i Julię. Jury wyróżniło również postać Chopina Agnieszki Soszyńskiej, Spider-Mana Marty Treli oraz prace najmłodszej uczestniczki festiwalu – Heleny Kockiej.

 

 

Pamiątkowe zdjęcie na zakończenie festiwalu

 

Festiwal miał na celu ujawnić, że nasza przestrzeń jest wielowymiarowa, i że wciąż można w niej znaleźć nieoczekiwane, a ciekawe miejsca. Taka skala działania stanowiła pewnego rodzaju wyzwanie dla postrzegania i wyobraźni przyzwyczajonych do działań na maksymalnych kontrastach i w wielkiej skali.

 

II miejsce

 

 

III miejsce

 wyróżnienie

wyróżnienie

wyróżnienie

 

Tekst: Natalia Kot
Zdjęcia: Seweryn Malawski