Zaproszenie na II Festiwal Rzeźb Małych (Bardzo)

7 maja 2016 r. w godzinach 10:00-12:00 odbędzie się druga edycja Festiwalu Rzeźb Małych (Bardzo), organizowanego przez pracowników Katedry Projektowania i Konserwacji Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie na terenie lubelskiego Starego Miasta.

 

zdjęcie z I edycji Festiwalu

Tegoroczny temat festiwalu to: „Mój ulubiony bohater filmowy” – należy na nim  zaprezentować małe figury (wysokość do 10 cm) inspirowane bohaterami filmowymi. Swoją pracę może zaprezentować każdy chętny.

Miniatury można zaprezentować wyłącznie w powiązaniu ze staromiejskim detalem architektonicznym np. w różnych szczelinach, pęknięciach, rurach spustowych etc. Prezentacja musi się odbyć wyłącznie na trasie przemarszu jury.

Przemarsz jury i osób zainteresowanych rozpoczyna się o godzinie 10:00 (Brama Krakowska – Jezuicka – Brama Trynitarska – Gruella – Rynek – Grodzka – Plac Po Farze – Brama Grodzka). Trasa zakończy się na Moście do Zamku, gdzie rozdane zostaną nagrody w postaci albumów o sztuce i architekturze oraz honorowe dyplomy.

W zeszłorocznej edycji uczestniczyło ponad 50 osób, a tematem były legendy Lublina. Jury w składzie: Sławomir Marzec, Marzena Błażewicz-Woźniak, Mirosław Haponiuk, Jarosław Koziara, Marcina Lachowski, Piotr Majewski, Wojciech Mendzelewski, Małgorzata Stępnik, Waldemar Tatarczuk i Sławomir Toman przyznało Grand Prix  Lidii Różniewicz za postać studenta sprzedającego obwarzanki.

 

Uprzejmie informujemy, że aranżacje miniatur nie mogą zostawiać trwałych śladów w tkance miasta.
 

[ Relacja z I edycji Festiwalu ]

 

 

 

Więcej informacji:

prof.dr hab. Sławomir Marzec, tel. 81-531-97-52

Katedra Projektowania i Konserwacji Krajobrazu

Wydział Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu

Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie