Nietypowa lekcja o pszczołach – „Uczeń z indeksem Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie”

 

11.04.2016r. w Szkole Podstawowej nr 42 odbyła się nietypowa lekcja zatytułowana: „Znaczenie owadów zapylających”, połączona z warsztatami „Budowa hoteli dla dzikich zapylaczy”. Jest to kontynuacja akcji „Uczeń z indeksem Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie” zapoczątkowanej w zeszłym roku. 

 

 

 

 

 

Uczniowie dowiedzieli się, jakie wyróżniamy owady zapylające i jakie jest ich znaczenie dla upraw, gospodarki i ekosystemu.  W trakcie zajęć praktycznych dzieci rozcinały rurki trzciny i wyjmowały kokony oraz własnoręcznie malowały hotel dla murarki ogrodowej. Podobny hotel i owady w nim zamieszkujące można oglądać na tarasie budynku Biblioteki Głównej Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie (wejście na taras przez pokój Informatorium). Na zakończenie lekcji każdy miał możliwość spróbowania miodów z pasieki należącej do Katedry Biologicznych Podstaw Produkcji Zwierzęcej.

 

 

 

 

 

Patronem akcji jest dziekan Wydziału Biologii i Hodowli Zwierząt prof. dr hab. Eugeniusz Grela, koordynatorem dr hab. Aneta Strachecka (tel. 81 445-68-17 ), a zajęcia przeprowadziła doktorantka mgr Aleksandra Łoś z Zakładu Biologii Środowiskowej i Apidologii ze wsparciem mgr. inż. Pawła Gierasimiuka.

 

 

 

[tekst: Aneta Strachecka,

foto: Aleksandra Łoś]