III Festiwal Przedszkolaka „Jem kolorowo, ale zdrowo”

14 marca 2016 r. w Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie odbył się  III Festiwal Zdrowia Przedszkolaka „Jem kolorowo, ale zdrowo” zorganizowany przez dr Małgorzatę Kostecką (Wydział Nauk o Żywności i Biotechnologii), studentów należących do SKN Dietetyków oraz Renatę Cioch, dyrektor Przedszkola nr 35 w Lublinie.

 

 

 

Patronat nad kolejną edycją imprezy objęli Prezydent Miasta Lublin – Krzysztof Żuk, Marszałek województwa lubelskiego – Sławomir Sosnowski oraz JM Rektor UP w Lublinie – prof. dr hab. Marian Wesołowski.

Ponad 350 dzieci z 53 przedszkoli województwa lubelskiego przez zabawę i konkursy poznawało zasady prawidłowego żywienia, rolę aktywności fizycznej w kształtowaniu zdrowego stylu życia. Rodzinny turniej przedszkolny był okazją do sprawdzenia wiedzy przedszkolaków o piramidzie żywienia, witaminach, owocach i warzywach, a także pokazania umiejętności kulinarnych w przygotowywaniu przedszkolnego, zdrowego menu.

 

 

    

 

Finaliści i laureaci konkursów literackich oraz piosenki i tańca mogli zaprezentować się szerokiej publiczności podczas występów na scenie w Centrum Kongresowym UP w Lublinie i odebrać nagrody zdobyte w swoich konkurencjach. Festiwal jak zawsze był okazją do zabawy, nauki, pomocy i radości, za co wszystkim uczestnikom serdecznie dziękuję.

 

 

[tekst i zdjęcia: Małgorzata Kostecka]