Innowacyjne Centrum Patologii i Terapii Zwierząt nagrodzone

 

Miło nam poinformować, że w konkursie Dom 2015 o Kryształową Cegłę inwestycja Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie: Innowacyjne Centrum Patologii i Terapii Zwierząt zajęła II miejsce w kategorii obiekty naukowo-badawcze.

 

 

Głównym celem konkursu jest wyłonienie najlepszych inwestycji budowlanych, a jego organizatorem jest Polskie Towarzystwo Mieszkaniowe Lublin.
 

 


 

Nagrodzony obiekt: Innowacyjne Centrum Patologii i Terapii Zwierząt, składa się z dwóch budynków „A” i „B” połączonych ze sobą łącznikiem w poziomie pierwszego i drugiego piętra.

Budynek „A” – czterokondygnacyjny, częściowo podpiwniczony p.n. „Innowacyjne Centrum Patologii i Terapii Zwierząt Gospodarskich”. Pomieszczenia w piwnicy przeznaczone są na pomieszczenia techniczne oraz szatnie dla pracowników. Na parterze znajdują się boksy dla dużych zwierząt oraz trakt z dwiema salami operacyjnymi wraz z niezbędną diagnostyką. Na I, II i III piętrze zlokalizowano pracownie seminaryjno-badawcze, laboratoria oraz pomieszczenia dla pracowników naukowych. Na II piętrze znajduje się aula na 260 osób.
Budynek „B” – trzykondygnacyjny, bez podpiwniczenia p.n. „Innowacyjne Centrum Patologii i Terapii Zwierząt Towarzyszących”. W budynku na parterze zlokalizowane są pomieszczenia diagnostyczne, zabiegowe, boksy dla zwierząt małych, recepcja oraz pomieszczenia techniczne i gospodarcze. Na I i II piętrze usytuowano laboratoria, pomieszczenia naukowe oraz sale bloku operacyjnego.

 

 

—-

BPU