Nasza doktorantka Królową Mleka 2016

18 listopada 2015 r. podczas  targów Mleko-Expo w Warszawie odbyła się oficjalna prezentacja oraz koronacja polskiej Królowej Mleka 2016, którą została wybrana mgr Agnieszka Zaborska, doktorantka w Katedrze Towaroznawstwa i Przetwórstwa Surowców Zwierzęcych, Wydział Biologii i Hodowli Zwierząt  Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie.

Koronacja Królowej i Księżniczek Mleka 2016 podczas otwarcia targów Mleko Expo 2015, foto: Fundacja PROCIBUS

Konkurs Królowa Mleka został ustanowiony wiosną 2013 roku i ma na celu popularyzację artykułów mleczarskich branży tego sektora spożywczego. W jego ramach wybrana Królowa Mleka  przez cały rok uczestniczy w różnych przedsięwzięciach zawiązanych z promocją branży mleczarskiej i propagowaniem prozdrowotnych właściwości mleka.

Wiecej informacji na stronie konkursu