Lubelski Salon Maturzystów

 

 

W dniach 15-16 września 2015r. Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie był gospodarzem kolejnej edycji Lubelskiego Salonu Maturzystów organizowanego przez Fundację Edukacyjną Perspektywy.
 
W Centrum Kongresowym odbyły się wykłady i prezentacje na temat przyszłorocznej matury, jej zasad, kwestii formalnych jak i zakresu materiału do opanowania. Na licealistów czekały też na swoich stoiskach Uczelnie z całej Polski.
W trakcie uroczystego otwarcia prorektor ds. studenckich i dydaktyki, prof. dr hab. Krzysztof Gołacki zachęcał przyszłych maturzystów do świadomego podejmowania decyzji oraz maksymalnego wykorzystania możliwości oferowanych przez Uczelnię w postaci stypendiów zagranicznych, praktyk, nauki języków. W ten sposób każdy młody człowiek może znacznie zwiększyć swoje szanse na wymagającym rynku pracy.  Prof. Krzysztof Gołacki poprowadził również prezentację uczelni pierwszego dnia Salonu dla zarejestrowanych szkół. 
Na stoisku UP w Lublinie pracownicy Działu Organizacji Studiów, Biura Promocji oraz przedstawiciele samorządu studentów udzielali informacji wszystkim zainteresowanym.
Według szacunków organizatorów, Lubelski Salon Maturzystów odwiedziło około 8 tysięcy osób.
[tekst i zdjęcia: BPU]