Rekrutacja na studia w Lublinie. Najbardziej oblegane kierunki

 

 

Ponad 9 osób ubiega się o miejsce na weterynarii na Uniwersytecie Przyrodniczym. 8,5 osoby przypada na jeden indeks na kierunku jazz i muzyka estradowa na UMCS. Na tej ostatniej uczelni rejestracja kandydatów na większość kierunków kończy się dzisiaj.

 

Uniwersytet Przyrodniczy internetową rejestrację kandydatów zakończył w niedzielę. Na studiach stacjonarnych uczelnia przygotowała 2070 miejsc. Zarejestrowało się ponad pięć tysięcy. Do najbardziej obleganych kierunków należą: weterynaria (9,25 osoby na miejsce), geodezja i kartografia (7,5), dietetyka (4,33), biotechnologia (3,26) i behawiorystyka zwierząt (3).

– Dalej mamy do czynienia z niżem demograficznym, ale nasze zadowolenie budzi fakt, że nowe propozycje kierunków studiów spotykają się z dużym zainteresowaniem. Dotyczy to kierunku gastronomia i sztuka kulinarna, gdzie o 60 indeksów stara się 146 osób – mówi Agnieszka Wasilak z Uniwersytetu Przyrodniczego. – Kandydaci zarejestrowali się na wszystkie kierunki, jakie mieliśmy w ofercie – dodaje. Ogłoszenie wyników rekrutacji zaplanowano na środę.

 

 [Pełna treść artykułu na stronach Dziennika Wschodniego]